آیت‌الله سبحانی:

شیعه با غرب آشتی نمی‌کند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني,شيعه,داعش

آیت‌الله سبحانی گفت: دشمنان می‌خواهند اصل و ریشه نظام جمهوری اسلامی را بزنند تا زمینه سازی حکومت حضرت مهدی(عج) از بین برود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در مراسم آغاز سال تحصیلی مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به این‌که «در گذشته تمام علوم به صورت جمعی تدریس می‌شد» اظهار کرد: بعد از مدتی در جهان به این مسئله پی بردند که مسائل متعدد شده و باید رشته‌ها از یکدیگر تفکیک شوند.

وی با بیان این‌که «امروز علوم در دنیا تخصص پیدا کرده است» گفت: مرکز تخصصی مهدویت نیز از این مسئله مستثنی نیست و نمی‌شود، یک روحانی امروز همه علوم دینی را بداند و مخصوصا با این شبهاتی که امروز در دنیا در مورد مهدویت گفته می‌شود لازم بود مرکزی تخصصی به تربیت طلاب در این زمینه اهتمام داشته باشد .

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «غیبت امام زمان(عج) مسئله جدیدی نیست؛ چرا که انبیا نیز غیبت داشته‌اند» گفت: مصادیقی نظیر رویای صادقه شیخ صدوق و تالیف کتاب «کمال الدین» نشان می‌دهد که نظر حضرت مهدی(عج) این بوده است که افرادی به صورت تخصصی به مسئله مهدویت ورود کنند.

سبحانی با بیان این‌که «تاسیس مرکز تخصصی مهدویت الهام شده از توصیه امام زمان(عج) به شیخ صدوق است» افزود: نویسندگان، اساتید و مسئولان مرکز تخصصی مهدویت نموداری از پیام و درخواست حضرت مهدی(عج) هستند و در زمینه مهدویت باید فعالیت صورت گیرد.

وی با اشاره به این‌که «ماهواره‌ها مرتب به دنبال ترویج شبهات هستند» تصریح کرد: علمای اهل سنت نیز مرتب در این زمینه ایجاد شبهه می‌کنند و برخی از آن‌ها مهدی موعود از نظر شیعه و سنی درست کرده‌اند در حالی که دروغ می‌گویند و ما نقدی بر شبهات آن‌ها داشته‌ایم و تاکید کرده‌ایم محکمیات مهدویت در احادیث شیعه است.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید با تاکید بر این‌که «مهدویت باید اتاق فکری برای پاسخگویی به شبهات داشته باشد» گفت: مسئله مهدویت از گذشته ابزاری برای مفسدان بوده است و در طول تاریخ برخی از افراد ادعای مهدویت برای آمال سیاسی کرده‌اند.

سبحانی با بیان این‌که «امروز دشمنان می‌خواهند با زمینه سازی مهدویت و شیعه را از بین ببرند» تصریح کرد: این صحبت‌های سران آمریکا مبنی بر اینکه می‌خواهند با داعش بجنگند فقط حرف است؛ داعش بچه‌ای است که خودشان متولد کردند.

وی افزود: تنها مذهبی که با غرب آشتی نمی‌کند شیعه است و هرگز با ظالمان دست نمی‌دهد، دشمنان امروز در دنیا اختلاف مذهبی و طایفه‌ای ایجاد می‌کنند و تمام گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و داعش در شیعه ستیزی مشترک هستند.

این مرجع تقلید با تاکید بر این‌که «امروز دشمنان برای فتنه انگیزی در میان تمام کشورهایی که دارالحرب هستند سوریه و عراق را انتخاب کرده‌اند؛ چرا که آن‌ها شیعه هستند» گفت: نظام جمهوری اسلامی بر اساس مسئله ولایت فقیه پایدار است و برای شکل گیری حکومت حضرت مهدی(عج) تشکیل شده است؛ به همین دلیل دشمنان می‌خواهند حکومت جمهوری اسلامی را از ریشه بزنند تا فرع خود به خود از بین برود چراکه تمام انقلاب‌ها نیز امروز از ایران سرچشمه گرفته است.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «یک زن یهودی اسلام شناس ثابت کرده است که اسلام بر اساس 12 خلیفه بعد از نبی خدا است» گفت: انبیا پیشین 12 خلیفه داشته‌اند و پیامبر اکرم نیز 12 خلیفه دارد.

سبحانی با بیان این‌که «کمر مهدویت را می‌خواهند با شبهه افکنی بشکنند» گفت: ادعاها و فرقه سازی‌ها با هدف کمر شکستن جمعیت شیعه است و این مسائل زیر سر دشمنان است.

انتهای پیام

کد N500929