مهمترین عناوین خبری خارجی ایرنا از ساعت 20 شنبه تا 7 امروز یکشنبه

سربریدن گروگان انگلیسی توسط داعش/ ناپدید شدن 70 سرنشین یک قایق فیلیپینی

عناوین برجسته خبری,اخبارخارجی,ایرنا

تهران – ایرنا – سربریدن گروگان انگلیسی توسط داعش و واکنش های مقامات انگلیسی نسبت به آن، برگزاری هشتمین کنفرانس بین المللی تقریب بین مذاهب اسلامی، رایزنی مقامات آمریکا و پاکستان و ناپدید شدن دست کم 70 تن در غرق شدن هواپیما در نزدیکی فیلیپین از جمله مهمترین عناوین خبری اخبار خارجی ایرنا در 12 ساعت گذشته بود.

مهمترین عناوین خبری ایرنا در حوزه اخبار خارجی از ساعت 20 شنبه شب تا 7 امروز یکشنبه به شرح زیر است:

** تهران - پس از سر بریدن دو خبرنگار امریکایی، گروه تروریستی داعش شب گذشته اعلام کرد که دیوید هینز گروگان انگلیسی خود را هم با همین شیوه به قتل رسانده است.

** لندن - دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اقدام گروه تروریستی داعش مبنی بر سربریدن دیوید هینز تبعه این کشور را به شدت محکوم کرد و هشدار داد که عاملان این جنایت زشت را تحت پیگرد قرار خواهد داد.

** لندن - هشتمین کنفرانس بین المللی تقریب بین مذاهب اسلامی از سوی مرکز اسلامی انگلیس و با همکاری گروه اهل تسنن مجلس عمل بریتانیا ، عصر شنبه با حضور شخصیت ها و اندیشمندان برجسته مسلمان شیعه و سنی در مرکز اسلامی اسپارک بروک شهر بیرمنگهام برگزار شد.

** تهران - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه تاکید کرد که گسترش ناتو با به عضویت در آوردن کشورهای بیشتر در همسایگی روسیه، غیر قابل قبول است.

** اسلام آباد – برخی رسانه های پاکستان گزارش دادند سفیر آمریکا در اسلام آباد با حضور در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در شهر راولپندی، با عالی ترین مقام ارتش درباره موضوعات متنوعی به رایزنی پرداخته است.

** تهران - بر اثر غرق شدن یک فروند قایق در آبهای مرکزی فیلیپین، دست کم 70 سرنشین آن ناپدید شدند.

** تهران - مقامات کشور اسلوونی اعلام کردند: بر اثر جاری شدن سیلاب ناشی از بارش شدید باران درشمال شرقی این کشور ، یک دختر 17 ساله کشته و یک مرد ناپدید شد.

** تهران -6 فرد مسلح در جریان درگیری با نیروهای ارتش مصر در شبه جزیره سینا کشته و سه نفر دیگر نیز بازداشت شدند.

** مادرید- ونزوئلا روزشنبه دخالت غیر قابل قبول آمریکا در امور داخلی کشورش را محکوم و تصریح کرد که واشنگتن نهادهای دموکراتیک و قانون اساسی این کشور را (به رسمیت) نمی شناسد.

** بیروت – نیروهای امنیت کشور لبنان، « سامی محمد دیب باکر» معروف به « منع» یک تروریست خطرناک سوری را بازداشت کردند.

** تهران - تیم فوتبال اتلتیکومادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان نامدار خود را 2 بر یک شکست داد تا کهکشانی ها در رتبه نازل دوازدهم جدول رده بندی لیگ باشگاه های اسپانیا قرار بگیرند.

** تهران - رییس انجمن دوستی قطر و ایران که روز شنبه در راس هیاتی وارد تهران شد، با همتای ایرانی خود دیدار و گفت وگو کرد.

** تهران - همزمان با حمله پلیس کنگو به معترضان با گاز اشک آور ، مخالفان دولت جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کردند که مخالفت خود را با نامزدی سومین بار جوزف کابیلا برای ریاست جمهوری تشدید خواهند کرد.

شبس (2) 1346 **1551
کد N500810