چتربازان آلمانی به نیروهای پیشمرگه آموزش می دهند

آفریقا و خاورمیانه

ارتش آلمان با اعزام 40 چتر باز به شمال عراق نیروهای پیشمرگه را برای مقابله با داعش آموزش می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه بیلد چاپ آلمان از اعزام نظامیان این کشور به عراق به بهانه آموزش نیروهای پیشمرگه برای مقابله با داعش خبر داد. بر این اساس 40 چترباز ارتش آلمان برای این منظور به زودی راهی عراق می شوند.

علاوه بر این، ارتش آلمان به آموزش نیروهای پیشمرگه در این کشور اقدام می کند. در این راستا 30 نفر از نیروهای پیشمرگه برای آموزش کاربرد سامانه های نظامی پیشرفته و خودروهای زرهی به آلمان می روند. قرار است این سامانه ها طی ماه جاری میلادی به اقلیم کردستان عراق ارسال شوند.

طبق این گزارش "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان طی هفته های آینده با وزیران مربوطه در دولت خود در مورد راه های همکاری با آمریکا در نبرد با داعش رایزنی می کند. برلین پیش از این انجام هر گونه عملیات هوایی مستقل علیه تروریست های داعش در عراق را رد کرده است.

پارلمان آلمان (بوندستاگ) دو هفته پیش با لایحه دولت این کشور برای کمک نظامی به اقیلم کردستان عراق موافقت کرد. این کمک های نظامی با هدف مقابله با تروریست های داعش به منطقه اقلیم کردستان ارسال می شود. در نشست بوندستاگ "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان در دفاع از این لایحه گفت: ما اکنون این فرصت را داریم که زندگی مردم را نجات داده و از کشتار دیگری در عراق جلوگیری کنیم. وی با اذعان بر این نکته که هیچ بحرانی در جهان تنها از طریق نظامی قابل حل نیست افزود: با این حال شرایطی هست که توان نظامی کمک می کند تا گام های دیپلماتیک برداشته شود.