با هدف کمک به دانش‌آموزان مستعد

طرح مهر تحصیلی در کشور اجرا می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: طرح ملی مهر تحصیلی به طور همزمان فردا 23 شهریورماه سال جاری و به منظور حمایت از دانش‌آموزان مستعد و اجرای نیات واقفان خیراندیش در آستانه سال تحصیلی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با اشاره به اجرای طرح مهر تحصیلی گفت: در راستای رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر نظارت و صیانت از نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندیش، این معاونت در قدم نخست، اقدام به جمع‌آوری دقیق اطلاعات و آمار موقوفات مرتبط با کمک به دانش آموزان مستعد پرداخته و پس از احصاء کامل اطلاعات و استخراج ارقام ریالی موقوفات مرتبط، اقدام به تهیه و ابلاغ طرحی به نام مهر تحصیلی کرده است.

وی هدف از ابلاغ این طرح را اجرای رویه‌ای واحد در اجرای نیات مرتبط با کمک به دانش آموزان مستعد بیان کرد و افزود: اجرای این طرح باعث اجرای رویه‌ای واحد در عمل به نیات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان مستعد شده و از اعمال سلیقه‌های شخصی جلوگیری می‌کند.

شرفخانی اضافه کرد: اجرای طرح مهر تحصیلی علاوه بر انسجام بخشی و هدایت امینانه نیات، گزارش گیری و اطلاع رسانی دقیق از اجرای آن را از جامعیت و شفافیت لازمی، برخوردار خواهد کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «طرح مهر تحصیلی فردا 23 شهریورماه در 16 استان کشور برگزار می‌شود» تصریح کرد: در 16 استان و با مرکزیت کرمانشاه شامل؛ تهران، کردستان، بوشهر، فارس، قم، مازندران، اصفهان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خوزستان، کرمان، کردستان، مرکزی و گیلان که دارای موقوفات مرتبط و درآمدزا هستند، در روز 23 شهریورماه همایش مهر تحصیلی بصورت نمادین با هدف اجرای نیات واقفان و تکریم و تجلیل از آنان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این همایش با دعوت از مسئولین و خیرین در سطح استان‌ها و با هدف تکریم از خیران و موسسات مرتبط با طرح، تجلیل از واقفان و ارائه مشاوره‌های لازم جهت ایجاد وقف‌های جدید برگزار می‌شود.

شرفخانی اضافه کرد: در طرح مهرتحصیلی از عواید و درآمدهای 388 موقوفه مرتبط ارائه کمک‌هایی از قبیل، خرید لباس و لوازم التحریر دانش آموزان، هزینه تحصیلی ایتام، هزینه تحصیل و امرار معاش محصلین، در دستور کار قرار دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «در این طرح اولویت‌هایی در نظر گرفته شده است» افزود: دانش آموزان تحت پوشش مجتمع آموزشی و تربیتی و دارالایتام‌ها و دانش آموزان مستعد شرکت کننده در برنامه‌های قرآنی در اولویت دریافت این تسهیلات و خدمات هستند.

وی ادامه داد: در غیر از 16 استان نیز بمنظور ایجاد وقف‌های جدید و ترویج فرهنگ کمک به دانش آموزان نیز این طرح اجرا می‌شود.

شرفخانی تاکید کرد: در این طرح بسته‌های لوازم التحریر شامل کیف، مداد رنگی، مداد تراش و پاک کن، خودکار، جامدادی، دفتر سیمی، دفتر معمولی، دفترچه یادداشت و ... به دانش آموزان اهدا می‌شود.

انتهای پیام

کد N500384