تیراندازی در پادگان پلیس پنسیلوانیا یک کشته برجا گذاشت

آمریکا,قرارگاه پلیس,تیراندازی

تهران - ایرنا - یک شبکه تلویزیونی محلی آمریکا روز شنبه گزارش داد که تیراندازی در پادگان پلیس ایالت پنسیلوانیا منجر به کشته شدن یک مامور ایالتی و زخمی شدن فردی دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این حادثه شامگاه جمعه در پادگان پلیس ایالتی در منطقه 'بلومینگ گروو' در بخش 'پایک' روی داد و هنوز فرد یا افرادی که مبادرت به تیراندازی کردند، بازداشت نشده اند.

تصاویر پخش شده صحنه هایی از اعزام خودروهای پلیس به صحنه حادثه و پرواز یک فروند بالگرد بر فراز محل تیراندازی را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امکان گفت وگو با نمایندگان پلیس ایالتی به منظور توضیح در مورد علت تیراندازی مهیا نشد.

پیشتر نیز تاسیسات پایگاه 'فورت لی' ارتش آمریکا در ویرجینا به علت وقوع تیراندازی در آن، تحت محاصره نیروهای امنیتی درآمد.

براساس بیانیه پایگاه فورت لی که از طریق صفحه فیس بوک آن منتشر شد، این حادثه در ساختمان 5020 متعلق به ستاد فرماندهی پشتیبانی مشترک این پایگاه روی داد.

در این بیانه از همه کارکنان این پایگاه خواسته شد که مقررات مربوط به تیراندازی را فورا به اجرا گذارند.

در همین حال گزارش ها حاکی است در مدت کوتاهی پس از دستور رییس جمهوری آمریکا برای تحریم سلاح کلاشینکف (AK-47)، این سلاح به دلیل هجوم مشتریان در ایالات متحده نایاب شده است.

سلاح معروف به 'کلاش' که اواخر جنگ جهانی دوم توسط 'مخاییل کلاشینکف' روسی طراحی شد، به دلیل سادگی استفاده و نیاز نداشتن به مراقبت های تخصصی و پیچیده، محبوب ترین سلاح انفرادی در جهان است. سالانه ده ها هزار گونه نیمه خودکار از این سلاح به آمریکا وارد و فروخته می شود.

رسانام**9109**1010
کد N500323