پاپ فرانسیس: جنگ جهانی سوم به صورت تدریجی در جریان است

پاپ

رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنرانی در مراسم یادبود کشته شدگان جنگ جهانی اول با محکوم کردن تجارت سلاح و اقدامات تروریستی گفت: درگیریهایی که جهان امروز را در بر گرفته‌اند جنگ جهانی سوم تدریجی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در یک سخنرانی طی مراسم عشاء ربانی که در جریان بازدید بزرگترین بنای یادبود کشته شدگان جنگ جهانی اول برگزار کرد، گفت: بشریت باید بگرید و اکنون زمان گریستن است.

پاپ فرانسیس که به شمال ایتالیا سفر کرده نخست اقدام به مراسم دعا در یک گورستان میزبان 15 هزار سرباز کشته شده در جنگ جهانی اول کرد.

پاپ فرانسیس همچنین در مراسم عشاء ربانی که در یک بنای بزرگ یادبود متعلق به دوران ایتالیای فاشیستی انجام شد، گفت: جنگ برابربا جنون است حتی امروز پس از آنکه ما دومین شکست یک جنگ جهانی دیگر را دیده‌ایم می توانیم درباره یک جنگ جهانی سوم صحبت کنیم. جنگی که به طور تدریجی و از طریق کشتارها، جرائم و نابودی انجام می‌شود.

پاپ فرانسیس در چند ماه گذشته چندین بار خواهان پایان یافتن درگیری‌ها در عراق ، اوکراین، سوریه ، غزه و آفریقا شده بود.

وی تأکید کرد: جنگ غیر منطقی است تنها هدف ان ایجاد نابودی است و به دنبال آن است تا با نابودی گسترش یابد.

رهبر مسیحیان جهان تأکید کرد: حرص ، بی تحملی و شهوت قدرت انگیزه‌هایی هستند که بر تصمیم ورود به یک جنگ تأکید کرده و اغلب توسط یک ایدئولوژی توجیه می شوند.

پاپ همچنین آنچه را که دسیسه چینان تروریسم خواند محکوم کرد.

انتهای پیام

کد N500300