تاکید عمروموسی و وزیر خارجه بحرین بر اهمیت حضور ایران در کنفرانس پاریس

سیاسی

وزیر امور خارجه بحرین گفت: ایران یک کشور مهم در منطقه است. بنابراین حضور آن در کنفرانس بین‌المللی روز دوشنبه پاریس می‌تواند برای بررسی مقابله با داعش سودمند باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گلف دیلی‌نیوز، شیخ خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین شب گذشته از تمایل ایران برای پیوستن به نیروهای جامعه بین‌الملل جهت مبارزه با دولت اسلامی عراق و شام قدردانی کرد و گفت: ایران کشوری مهم در منطقه محسوب می‌شود. از این رو شرکت آن در کنفرانس پاریس برای مقابله با داعش سودمند است.

وزیر امور خارجه بحرین در حاشیه سمیناری که توسط مدیرکل پیشین اتحادیه عرب برگزار شده بود افزود: تمایل ایران برای کمک به ریشه‌کن کردن داعش چیزی است که ما نیز همانند دیگر کشورهایی که قصد شرکت در کنفرانس پاریس را دارند از آن تقدیر می‌کنیم.

شیخ خالد هم‌چنین گفت:‌ روز دوشنبه قرار است که طرح‌های‌مان را برای رسیدگی به بحران داعش و بررسی چگونگی مبارزه با این گروه از زوایای مختلف ارائه دهیم اما مهم‌ترین موضوع این است که راه‌های توقف پیوستن مردم منطقه به این گروه را بیابیم.

وی یادآور شد: بدون شک این مساله زمان زیادی لازم دارد از این رو ما باید با طرح‌های قابل اجرا در این کنفرانس شرکت کنیم.

هم‌چنین عمرو موسی، دبیرکل پیشین اتحادیه عرب در مورد پیشروی‌های داعش گفت:‌ دولت اسلامی عراق و شام تمام محدودیت‌ها را زیر پا گذاشته است اما ما باید دلایل واقعی رشد این گروه و گروه‌های مشابه در آینده را پیدا کنیم. ما انگیزه لازم برای رسیدگی به مشکلات واقعی در این زمینه را داریم.

او هم‌چنین گفت:‌ ما نباید مسائل را با یکدیگر قاطی کنیم. ما منافع مشترکی با ایران داریم اما در این‌جا کشورهای عرب اکثریت را تشکیل می‌دهند و ایران باید این موضوع را به رسمیت بشناسد.

انتهای پیام

کد N500267