واکنش های جالب 155 کاربر خبرآنلاین به سه خبر درباره احمدی نژاد

محمود احمدی‌ نژاد,حیدر مصلحی

انتشار سه خبر درباره رئیس جمهور سابق و معاونش،بحث هایی زیادی را درباره احمدی نژاد و رحیمی در میان کاربران خبرآنلاین ایجاد کرد.

امیر موسوی: از مجموع 163 کامنت ثبت شده برای سه خبر زیر:

« احمدی نژاد باز هم به نام "خادم ملت ایران" پیام داد؛ این بار خطاب به وزیری که عزل کرده بود » 

« چرا احمدی نژاد دوباره کاپشن پوشید؟! »

« تاکتیک قدیمی تیم احمدی نژاد تکرار می شود/ رحیمی:پشت پرده دادگاه را می گویم »

طیف مخالف احمدی نژاد میزان بیشتری از کامنت ها را به خود اختصاص دادند.

«خادم ملت ایران» عبارات پایانی بود که رئیس جمهور سابق برای درگذشت پدر وزیری که روزگاری او را عزل کرده بود، نوشت و بعد هم در مراسم ختم خاندان مصلحی شرکت کرد. نشستی که پر بود از چهره های نزدیک به رئیس جمهور و وزرای دولت نهم و دهم.

علاوه بر اصل حضور، پوشش رئیس جمهور هم خبری بود که مورد توجه کاربران قرار گرفت. کاربران «کاپشنی بهاری احمدی نژاد »را در کنار « خادم ملت ایران» تفسیر های زیادی کردند کردند. از ساده زیستی تا بازگشت پوپولیسم.

این کاپشن در سالهای اول ریاست جمهوری احمدی نژاد با عنوان«کاپشن احمدی نژادی» فروش بالایی در ایران و خارج از کشور پیدا کرده بود.

اگر صفار هرندی وزیرارشاد دولت نهم می گوید احمدی نژاد به ادامه حضور در قدرت فکر می کند، رئیس جمهور سابق فعلا به سوال های خبرنگاران درباره این اظهار نظر ها، تنها لبخند می زند و با احوال پرسی می گذرد.حتی در صدد دفاع از معاون اولش که روزگاری او یکی از خط قرمزهایش بود، بر نمی آید. سکوت استراتژی فعلی احمدی نژاد است، اما زمانش مشخص نیست؛ یک سال آینده. پایان چهار سال دولت یازدهم یا...

این وسط خود محمد رضا رحیمی یک تنه به رئیس قوه قضائیه نامه می نویسد و از اظهارات معاون اول این قوه گلایه می کند و در نشستی که سایت دولت بهار آن را نشست حامیان دولت خوانده است حرفهایی زده که روزنامه اصلاح طلب شرق آن را استقاده از تاکتیک قدیمی احمدی نژادی خوانده است.

 آنچه در ادامه می بیند تحلیلی بر کامنت های ثبت شده کاربران خبرآنلاین درباره سه خبری است که اخیرا در حول و حوش رئیس جمهور سابق منتشر شده است. کامنت هایی که نشان می دهد احمدی نژاد همچون همه روسای جمهور سابق هنوز طرفداران دو آتشه خودش را دارد.

 

رفتار احمدی نژاد

واکنش مخاطبان خبرآنلاین

نوشتن پیام تسلیت به حجت الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات

از مجموع 51  کامنت کاربران، بیش از   56 درصد در مخالفت با احمدی نژاد نظر داده و از عنوان «خادم ملت» به شدت انتقاد کردند. 44 درصد هم که از حامیان رئیس جمهور بودند منتظر بازگشت او در سال 96 هستند و از احمدی نژاد به عنوان بهترین خادم ملت نام برده اند.

چرا احمدی نژاد دوباره کاپشن پوشید؟!

گروهی از کاربران در کامنتهای این خبر، خبرآنلاین را متهم کرده اند به مسائل حاشیه ای پرداخته است. بخشی از کاربران به طنز درباره اینکه احتمالا رئیس جمهور سردش شده، کامنت های ثبت کرده اند. از مجموع 75 کامنت موجود بیش از 70 درصد کاربران این اقدام ها را نشانه ای برای آغاز فعالیت های انتخاباتی احمدی نژاد ارزیابی کرده اند. 28 درصد هم به تمجید از رئیس جمهور سابق پرداخته اند. 2 درصد باقی مانده هم بیشتر در پاسخ به کامنت های موافق و مخالف اظهار نظر کرده اند.

اظهارات محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور سابق در خصوص پشت پرده دادگاهش و افشاگری احتمالی

کاربران مخالف این خبر و حامیان دولت در این خصوص فاصله نزدیکی دارند. از مجموع 29 کامنت ثبت شده برای این خبر 42 درصد از حامیان احمدی نژاد بوده و منتظر افشاگری هستند.  مخالفان هم که از سهمی 58 درصد برخودار اند این روش را پوسیده و نخ نما شده دانستند و پیش بین کردند که ممکن است یکی از شخصیت های سیاسی سیبل رحیمی و افشاگری احتمالی اش قرار بگیرد.

 

/212 27

کد N500220