تمدید برنامه شنود تلفنی در آمریکا

هیات‌های فدرال آمریکا اعلام کردند، یکی از دادگاههای این کشور که مسئولیت نظارت بر آژانس‌های جاسوسی را به عهده دارد حکم دولت برای انجام برنامه مناقشه آمیز شنود تلفنی را برای سه ماه دیگر تمدید کرده و این مسئله را به تاخیر در ارائه متن لایحه اصلاحات نظارتی از سوی سنا نسبت داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، تمدید حکم دولت از سوی دادگاه شناسایی اطلاعات خارجی به آژانس امنیت ملی امریکا اجازه می دهد که بدون مجوز، "متا دیتا" را از تماس‌های مردم جمع آوری کند.

این اطلاعات شامل شماره تماس‌ها، زمان تماس و طول مکالمه است اما محتوای کامل مکالمات را شامل نمی‌شود.

وزارت دادگستری و دبیر آژانس اطلاعات ملی به عنوان هیات‌های فدرال در بیانیه مشترکی اعلام کردند: این قانون هنوز اجرایی نشده و دولت به دنبال یک حکم مجدد 90 روزه این برنامه را اجرا می‌کند، هر چند که رئیس‌جمهور از ماه ژانویه سال جاری اعلام کرد در این برنامه اصلاحاتی اعمال خواهد شد.

برنامه ضبط مکالمات تلفنی آژانس امنیت ملی، هر 90 روز باید از دادگاه شناسایی اطلاعات خارجی مجوز دریافت کند. حکم فعلی پنجم دسامبر منقضی شود.

با وجود اینکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه اصلاحات نظارتی را در اوایل سال جاری میلادی تصویب کرده اما این لایحه هنوز در مجلس سنا مطرح است.

وزارت دادگستری و دبیر آژانس امنیت ملی از قانونی شدن این لایحه اصلاحات نظارتی حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N499899