با مصوبه هیات دولت انجام شد

تکلیف بانک مرکزی برای ارائه تسهیلات نوسازی مسکن روستایی

بانك مركزي,هيات دولت,مسكن

هیأت وزیران در جلسه نهم شهریور 1393 بانک مرکزی را مکلف کرد برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال 1393 نسبت به تعیین بانک های عامل و سهمیه آنها در مجمع به تعداد دویست هزار واحد اقدام نماید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هیأت وزیران در جلسه 9 /6/ 1393 به پیشنهاد شماره 56656 مورخ 21 /5/ 1393 معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد :

1. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال 1393 نسبت به تعیین بانک های عامل و سهمیه آنها در مجمع به تعداد دویست هزار واحد اقدام نماید.

2. سقف فردی تسهیلات مبلغ یکصد و پنجاه میلیون (15000000) ریال است .

3. پنج درصد از سهم سود تسهیلات به عهده متقاضی بوده و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور موظف است ما به التفاوت سود پنج درصد سهم متقاضی را تا سقف سود مصوب تسهیلات بخش مسکن سال 1393 برای مدت مشارکت مدنی و فروش اقساطی محاسبه و در لایحه بودجه سنواتی برای تودیع نزد بانک های عامل منظور نموده و تضمین نامه مورد قبول بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را ارائه نماید.

4. بانک عامل می تواند از سفته های زنجیره ای، سند مالکیت و حساب های یارانه ای متقاضی به عنوان تضمین تسهیلات مذکور استفاده نماید.

5. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مکلف است بر اساس سهمیه ابلاغ شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به توزیع استانی تسهیلات با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور (به تفکیک بانک های عامل تعیین شده) و شناسایی متقاضیان واجد شرایط و معرفی آنان جهت دریافت تسهیلات بر ساخت و ساز در چهارچوب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (نظام فنی روستایی) اقدام نماید.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس جمهور

انتهای پیام

کد N499883