یک استاد حوزه:

تکیه بر دانش علوی مسیر تحقق مدیریت جهادی را هموار می‌کند

امام علي ع

یک استاد حوزه و دانشگاه‌های ارومیه گفت: تکیه بر دانش مدیریت برگرفته از سیره حاکمیتی امیرالمؤمنین حضرت علی(ع)، مسیر تحقق مدیریت جهادی برای دست یافتن به اقتصاد و فرهنگ پویا را فراهم می‌کند.

یک استاد حوزه و دانشگاه‌های ارومیه گفت: تکیه بر دانش مدیریت برگرفته از سیره حاکمیتی امیرالمؤمنین حضرت علی(ع)، مسیر تحقق مدیریت جهادی برای دست یافتن به اقتصاد و فرهنگ پویا را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی با بیان این مطلب به نامه پنجاه و یکم حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه که حاوی نکات مهم برای رسیدن به مدیریتی پویا در اداره جامعه است، اشاره و اضافه کرد: جامعه نیازمند اصول مهم مدیریتی در نهج‌البلاغه است که باید مورد تبیین، تشریح و مورد اجرا قرار گیرد.

این استاد حوزوی با بیان این‌که «رهبری اصل تفکیک‌ناپذیر مدیریت در منظر و دیدگاه اسلام است» بیان کرد: مدیریت به مفهوم هماهنگ کردن تمامی ابزارها و مجموعه‌های مرتبط با سازمان در قالبی لطیف و متعالی برای دستیابی به اهداف مشترک و در نهایت پیشرفت همه‌جانبه مجموعه و جامعه است و هر قدر مدیر از مبانی و اصول مدیریتی برگرفته از علم الهی برخوردار باشد، جامعه از برکات وجودی‌اش بیشتر بهره‌مند می‌شود.

وی همدلی و همراهی را یکی از ارکان لازم علم مدیریت عنوان و اظهار کرد: مدیر شاخص جامعه اسلامی کسی است که بتواند با استفاده از ابزارهای مدیریتی بر قلب و اذهان افراد نفوذ کند و مجموعه خود را جهت رسیدن به اهداف والا با خود همفکر و همراه کند و این امر تنها در سایه تعاون و مشارکت جمعی افراد ممکن می‌شود.

خلیل‌پور تعهد، تخصص و تدین را از شاخصه‌های ممتاز مدیر جامعه اسلامی دانست و اضافه کرد: مسند مدیریت امانتی است الهی که از سوی خداوند بر عهده شخص گذارده می‌شود و مدیر باید با تمام وجود مراقب این امانت الهی باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه‌های ارومیه در رابطه با جایگاه مدیریت اسلامی در تحقق شعار سال و همچنین، منویات رهبری در حوزه شکوفایی فرهنگی و اقتصادی، شایسته‌سالاری را اصل لازم برای تحقق و منویات رهبری عنوان کرد و گفت: به‌کارگیری نیروی‌های متعهد و متخصص که به شایستگی بتوانند نظام را برای رسیدن به اهداف متعالی خود یاری رسانند، لازمه تحقق شعار سال است.

انتهای پیام

کد N499835

خواندنی از سراسر وب