دومین کاروان کمک‌های بشردوستانه روسیه وارد اوکراین شد

حدود 100 کامیون در دومین کاروان حامل کمک‌های بشر دوستانه روسیه صبح امروز (شنبه) وارد شهر لوهانسک، واقع در شرق اوکراین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل ازخبرگزاری نووستی، هنوز وسایل داخل این کامیون تخلیه نشده است.

باقی کامیون های کاروان حامل کمک های بشر دوستانه روسیه نیز قرار است اواخر امروز وارد اوکراین شوند.

اوایل صبح امروز ماموران گمرک روسیه تابند کردند که روندهای گمرکی برای تمامی این کامیون‌های حامل کمک های بشر دوستانه روسیه به اوکراین تکمیل شده اند. این کاروان شامل 200 کامیون است که حامل غذاهای کنسروی، شکر، آرد،‌ صبحانه آماده، مواد غذایی و دیگر اقلام ضروری برای افرادی است که در مناطق جنوب شرق اوکراین زندگی می‌کنند و وزن همه این اقلام به 1880 تن می‌رسد.

در راه این کاروان هیچ رویدادی رخ نداده است. شبه‌نظامیان محلی این کاروان را اسکورت کردند. هنگامی که این کاروان وارد لوهانسک شد، مردم از صمیم قلب از این کامیون‌ها استقبال کرده، برای آن ها دست تکان دادند و اشک ریختند.

نخستین کاروان از 280 کامیون حامل2000 تن کمک بشر دوستانه روسیه بود که اواخر اوت سال جاری میلادی به اوکراین فرستاده شد و پس از یک هفته انتظار در مرز از یک ایست بازرسی تحت کنترل نیروهای مستقل وارد اوکراین شد.

پنج سپتامبر سال جاری میلادی جریان مذاکرات مینسک میان نمایندگان دولت اوکراین و رهبران مناطق خودخوانده شرق اوکراین توافق نامه آتش‌بسی حاصل شد. شرکت کنندگان در نشست مینسک موافقت کردند تا کاروان های حامل کمک های بشر دوستانه بیشتری از روسیه به شرق اوکراین را ترتیب دهند.

انتهای پیام

کد N499767