مقام سازمان ملل، حملات رژیم صهیونیستی به غزه را شبیه سونامی دانست

فلسطین,سازمان ملل

تهران - ایرنا - مشاور فنی صندوق جمعیت سازمان ملل، خسارت حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را به خسارات ناشی از ˈسونامیˈ شبیه دانست.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی 'معا'، 'هینیا دقاق' که به منظور برآورد بحران انسانی ایجاد شده توسط رژیم صهیونیستی به نوار غزه سفر کرده بود، در بیان عمق و میزان خسارت های وارده در اثر حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه، گفت: در بسیاری از نقاط غزه گویی سونامی رخ داده است.

وی در بیانیه خود با اشاره به ضربات روحی وارد شده به جمعیت 1 میلیون و 800 هزار نفری این منطقه، افزود: غزه برای آن که شاهد بازگشت زندگی به وضعیت عادی باشد، نیازمند دست کم 15 سال کمک و بازسازی است.

سازمان ملل اواخر ماه آگوست (شهریور) اعلام کرد که دست کم 373 هزار کودک ساکن غزه به کمک های تخصصی و سایر افراد این منطقه نیز برای فائق آمدن بر اثرات منفی ناشی از جنگ اخیر، به کمک ها و مشاوره های عمومی روانشناختی احتیاج دارند.

در اثر حملات 51 روزه رژیم صهیونیستی به غزه بیش از دو هزار فلسطینی شهید و در حدود 110 هزار فلسطینی آواره شدند. بر اساس آمار، بیش از 60 هزار نفر از این افراد همچنان در پناهگاه های سازمان ملل به سر می برند.

خاورم**9156**7074**1275
کد N499706