18000 سرباز آمریکایی در گوام مانور نظامی برگزار می‌کنند

نیروهای آمریکایی برای شرکت در یک مانور پیشرفته یک هفته‌ای طی ماه جاری، در گوام، منطقه مهم و استراتژیک آمریکا در 1500 مایلی جنوب توکیو، حضور خواهند داشت، دو ناو هواپیمابر نیز سربازان آمریکایی را در این مانور همراهی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سربازان آمریکایی برای پیدا کردن زیردریایی‌ها، متوقف کردن وسایل مشکوک در دریا و استفاده از سیستم دفاع موشکی جدید در گوام مانور برگزار می‌کنند.

برخلاف بسیاری از مانورهای گسترده نظامی که به صورت مشترک برگزار می‌شوند، در مانور گوام تنها نیروهای آمریکایی شرکت می‌کنند. مجموعا 19 کشتی، بیش از 200 هواپیما و حدود 18000نیرو در این مانور که از روز دوشنبه (24 شهریور) آغاز می‌شود و یک هفته به طول می‌انجامد، شرکت خواهند کرد.

بیشتر نیروها از نیروی دریایی و هوایی خواهند بود. سربازن ارتش و نیروهای تفنگدار دریایی همچنین تحت عنوان "سپر نیرومند" در این مانور حضور دارند.

در این مانور ارتش برای اولین بار سیستم دفاع موشکی خود را آزمایش خواهد کرد.

پنتاگون نیز سال گذشته سیستم دفاعی خود را که به منظور رهگیری موشک‌ها در مرحله پایانی پرواز طراحی شده به گوام فرستاد. این اقدام واکنشی به تصمیم کره شمالی برای افزایش تولید سلاح‌های هسته‌ای و تهدید این کشور جهت حمله علیه آمریکا صورت گرفت.

سپر نیرومند اولین بار در سال 2006 برگزار شد.

انتهای پیام

کد N499520