داعش سه عراقی را در کرکوک اعدام کرد

داعش,کشته,کرکوک

تهران - ایرنا - پلیس عراق اعلام کرد: گروهک تروریستی داعش سه شهروند عراقی را از میان 20 شهروندی که پنجشنبه گذشته در جنوب شهر ˈکرکوکˈ واقع در 250 کیلومتری شمال بغداد ربوده بود، اعدام کرد.

به گزارش خبرگزاری 'یونایتدپرس'، عناصر گروهک تروریستی داعش سپیده دم امروز شنبه (22 شهریور/13 سپتامبر) سه تن از شخصیت های برجسته عشیره 'بوریاش' شاخه قبیله 'العبید' را به اتهام فعالیت جهت تشکیل نیروهای مخالف خود در روستای مجمع صدام در ناحیه الرشاد واقع در جنوب کرکوک به قتل رساندند.

بر اساس این گزارش، از سرنوشت 17 شهروند ربوده شده دیگر از جمله شیخ 'محمد ناظم الریاشی' شیخ عشیره البوریاش هیچ اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر نیروهای پیشمرگ عراق خاطرنشان کردند که در اثر بمباران یکی از مناطق شمال شهر موصل واقع در 400 کیلومتری شمال بغداد توسط نیروی هوایی آمریکا، چهار تن از عناصر گروهک تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.

نیروهای مزبور خاطرنشان کردند که به دنبال حمله یاد شده پیشمرگان کرد توانستند مقدار متنابهی سلاح و تجهیزات و خودروهای نظامی متعلق به تروریست های داعش را در مناطق مسکونی متعلق به ایزیدی ها در مناطق واقع در دشت نینوا غنیمت گرفتند.

خاورم ** 1487 **7074**1275
کد N499458