آغاز سی‌وششمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل قرآن در مقطع شکوفه‌ها

قرآن کريم,سازمان اوقاف

سی و ششمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل در مقطع شکوفه‌ها در استان البرز در مجتمع فرهنگی و آموزشی دشت بهشت با حضور نوجوانانی از سراسر کشور صبح امروز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مسابقات از شنبه تا سه‌شنبه برای پسران نوجوان برگزار می‌شود و سه‌شنبه عصر مراسم اختتامیه آن برگزار می‌شود.

از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه مسابقات برای دختران نوجوان برگزار می‌شود که در روز پنج‌شنبه مراسم تقدیر از دختران فعال و حافظ قرآن و اختتامیه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا در این دوره از مسابقات 241 نفر نوجوان شرکت کرده‌اند که 112 نفر آنها دختر و 129 نفر آنها پسر هستند.

این مقطع سنی زیر 16 سال هستند و رشته‌های آنها حفظ کل، حفظ 20 جزء، ترتیل و قرائت است که برای پسران مسابقات اذان نیز برگزار می‌شود.

این دوره از مسابقات را حدود هشت داور بین‌المللی قضاوت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاح این مسابقات، حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی مدیرکل اداره اوقاف استان البرز ضمن خیرمقدم به شرکت‌کنندگان، گفت: قرآن آرامش‌بخش زندگی است و ان‌شاءالله نوجوانان ما بتوانند از قرآن بهره کافی ببرند و خیلی خوشحالیم که استان البرز میزبان این شکوفه‌ها و نونهالان قرآنی است و امیدواریم حرکات آنها همواره نیز قرآنی باشد.

مسابقات قرآنی در حالی برگزار می‌شود که در این مجتمع فرهنگی و آموزشی وسایل بازی و سرگرمی نیز برای نوجوانان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

کد N499422