سارکوزی در تدارک بازگشت به عرصه سیاسی فرانسه

نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری سابق فرانسه قصد دارد تا رای‌دهندگان میانه‌رو و جناح راست را تحت رهبری خود متحد کند چرا که درصدد بازگشت به عرصه سیاسی فرانسه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، رئیس‌جمهوری سابق فرانسه قصد دارد تا حزب محافظه کارش با نام اتحاد برای جنبش مردمی (UMP) را با حزب میانه ‌روی کوچکتر اتحاد دموکرات‌ها و مستقل‌ها (UDI) ادغام کند و بدین ترتیب با رشد نفوذ حزب راست افراطی جبهه ملی مقابله کند.

یکی از مشاوران نزدیک سارکوزی گفت: او می‌خواهد همه چیز را تغییر دهد. او یک تغییر بزرگ در راهبرد خود ایجاد کرد و می‌خواهد خود را به عنوان یک رهبر راست میانه‌رو معرفی کند. با این حال سارکوزی با موانعی برای غلبه بر حزب کوچک میانه‌رو مواجه خواهد شد چرا که برخی از اعضای ارشد این حزب که از وزرای سابق کابینه سارکوزی بوده‌اند، با این اقدام مخالفند.

نیکولا سارکوزی 59 ساله که دو سال پیش پس از شکست از فرانسوا اولاند در انتخابات ریاست جمهوری، کناره‌گیری خود را از سیاست اعلام کرده بود، هیچ گاه رسما دست به این کار نزد و همین اقدام گمانه‌زنی‌هایی را درباره نامزدی دوباره وی در انتخابات مطرح کرد.

انتهای پیام

کد N499350