دومین کاروان کمک های انسانی روسیه وارد اوکراین شد

روسیه,کمک های انسانی,اوکراین

مسکو- ایرنا- روسیه دومین کاروان کمک های انسانی به ساکنان مناطق جنوب و شرق اوکراین شامل 1880 تن کالا را به اوکراین ارسال کرد.

به گزارش ایرنا، راین فروکشین سخنگوی اداره گمرک منطقه جنوب روسیه روز شنبه به ریانووستی گفت: بیش از 200 دستگاه کامیون حامل کمک های انسانی روسیه پس از بازرسی گمرکی از گذرگاه مرزی 'دونتسک' وارد خاک اوکراین شدند.

محموله کمک های انسانی روسیه به ساکنان مناطق دونتسک و لوهانسک، شامل 1880 تن کالاهای ضروری و مواد غذایی همچون کنسروهای غذایی، شکر، آرد، ژنراتورهای مولد برق و دارو و آب است.

روسیه در ماه اوت هم 2 هزار تن کمک های انسانی با 280 دستگاه کامیون به مناطق آسیب دیده از جنگ داخلی در شرق اوکراین ارسال کرد.

این محوله تحت نظارت کمیته بین المللی صلیب سرخ به اوکراین ارسال شد اما با این وجود با توجه به عدم موافقت اوکراین با ارسال آن، از طرف کی یف و کشورهای غربی محکوم شد.

حدود 4 میلیون و 500 هزار نفر اکثریت روس تبار ساکن مناطق دونتسک و لوهانسک هستند که در چهار ماه اخیر شاهد جنگ داخلی مخرب بوده و نزدیک به یک میلیون نفر از ساکنان این مناطق خانه و کاشانه خود را ترک کرده و بخش عمده آنها به روسیه پناهنده شده اند.

اروپام*5*391*518** 1337
کد N499185