یک کشته و ده‌ها زخمی در تظاهرات جدید اخوانی‌ها در مصر

مصر

در جریان تظاهراتی که حامیان اخوان المسلمین پس از اقامه نماز جمعه در چند منطقه از مصر برگزار کردند، یک تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

در جریان تظاهراتی که حامیان اخوان المسلمین پس از اقامه نماز جمعه در چند منطقه از مصر برگزار کردند، یک تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، گسترده‌ترین این تظاهرات در قاهره، پایتخت و در اسکندریه در شمال مصر برگزار شد که شرکت کنندگان در آن "کودتا" را محکوم کرده و خواهان برکناری عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر شدند.

آن‌ها همچنین اعتراض خود را نسبت به قطع مداوم آب و برق در دوره‌های زمانی طولانی اعلام کردند.

در جریان تظاهراتی که در منطقه عین شمس (شرق قاهره) برگزار شد، نیروهای امنیتی تظاهرات حامیان اخوان المسلمین را متفرق کرده که در جریان آن یک تن کشته شد.

در منطقه المعادی در جنوب قاهره نیز حامیان اخوان المسلمین راهپیمایی‌هایی برای آزادی زندانیان سیاسی و توقف شکنجه‌ها در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها برگزار کرده و شعارهایی علیه وزارت کشور مصر سر دادند که حامیان اخوان المسلمین در اسکندریه نیز بیش از 10 راهپیمایی در میدان‌های مختلف برگزار کرده و خواهان محاکمه عبدالفتاح سیسی شدند.

آن‌ها همبستگی خود را با خانواده‌های قربانیان کشتار میدان رابعة العدویة اعلام و عکس‌هایی از محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر در دست داشتند و خواهان بازگشت وی به منصبش شدند.

آن‌ها همچنین اعتراض خود را نسبت به اوضاع اقتصادی نابسامان در کشورشان اعلام کردند.

حامیان مرسی همچنین در استان شرقیه راهپیمایی‌هایی برای محاکمه سیسی و دور کردن ارتش از عرصه سیاست برگزار کردند و افزایش قیمت‌ها و لغو یارانه‌ها را محکوم کردند.

انتهای پیام

کد N499165