آیت الله العظمی نوری همدانی:دشمن برای القای تفکر وهابی در علمای اهل سنت تلاش می‌کند

مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این‌که باید با علمای اهل سنت برای مقابله با رژیم صهیونیستی صحبت کنیم گفت: دشمن سعی می‌کند که علمای اهل سنت را از ما جدا کند و در تلاش است که فکر وهابیت را در آن‌ها ایجاد کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار جمعی از علمای لبنان ضمن خیرمقدم به حضور آن‌ها در قم اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص) در حدیث‌های مختلفی جریان‌هایی که برای مسلمانان به وجود آمده و نقشه‌های دشمنان را خبر داده و وظیفه ما را نیز مشخص کرده است.

وی با بیان این‌که دشمنان اسلام، کفار، منافقین و صهیونیست‌ها از ابتدا برای مقابله با اسلام نقشه می‌کشیدند گفت: قرآن در ابتدای سوره بقره می‌فرماید که در برابر شما جبهه کفر، نفاق و یهود قرار دارد و باید همیشه مواظب باشید و به وظیفه خود عمل کنید.

این مرجع تقلید با اشاره به این که سلاح دشمنان برای مقابله با اسلام ایجاد تفرقه بین مسلمانان است بیان کرد: اختلافات مذهبی، دینی، قومی و قبیله‌ای، رسانه‌ای، جغرافیایی و .... از جمله مواردی هستند که دشمنان اسلام به وسیله آن‌ها سعی دارند به اهداف شوم خود برسند.

وی با بیان این‌که لبنان دارای سابقه طولانی در برخورد با صهیونیست‌ها است عنوان کرد: در جنگ 33 روزه مسلمانان لبنان نشان دادند که راه مقاومت در برابر صهیونیست‌ها را می‌دانند.

نوری همدانی با اشاره به این که برگزاری مجالس و اجتماعات برای مقابله با صهیونیست‌ها بسیار خوب است ولی کافی نیست افزود: جهاد مراتبی دارد که یکی از آن‌ها موعظه است، اینکه علمای اسلام دور هم جمع شوند و سپس به کشور خود برگردند کاری انجام نمی‌دهد و باید یک کار عملی انجام شود.

وی جنگ رسانه‌ای غربی‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: غربی‌ها از طریق رسانه‌ها جنایت های داعشی ها را نشان می‌دهند و برای افکار مردم بیان می‌کنند که داعش با این جنایت ها می‌خواهند دولت اسلامی تشکیل دهند و از این طریق چهره اسلام را در دنیا تخریب می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که در جریان جنگ غزه مردم انصافاً فداکاری کردند و جریان عاشورا و کربلا را به وجود آوردند تصریح کرد: دشمن کودکان و زنان بسیاری را در غزه شهید کرد و به اعتقاد بنده مسلمانان غزه تقریباً نصف راه را رفته بودند و تا پیروزی راهی نداشتند و اگر آتش بس را قبول نمی‌کردند می‌توانستند به نتایج مهمی برسند.

وی با اشاره به این‌که اکنون اسرائیل شروع به شهرک سازی کرده است بیان کرد: این همه در جنگ غزه زحمت کشیده شد و شهدای بسیاری اهدا شد و پس از آتش بس شاهدیم رژیم صهیونیستی دوباره همان مشی قبلی خود را ادامه می‌دهد و خود را بازسازی می‌کند.

نوری همدانی با بیان این‌که در تاریخ ما علما همیشه در صف اول نبرد قرار داشته و کفن پوش بودند گفت: اگر در مقابله با رژیم صهیونیستی کار عملی انجام ندهیم چند ماه دیگر همان رژیم قبلی خواهد شد و علما برای دست‌یابی به این هدف وظیفه بسیار مهمی دارند.

وی با بیان این‌که ما باید با علمای اهل سنت نیز برای مقابله با رژیم صهیونیستی صحبت کنیم ابراز داشت: دشمن سعی می‌کند که علمای اهل سنت را از ما جدا کند و در تلاش است که فکر وهابیت را در آن‌ها ایجاد کند.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که اگر جلسه تشکیل دهیم و برویم کنار فایده‌ای ندارد و باید کاری عملی انجام دهیم گفت: در یمن حرکت بسیار خوبی شده است، ولی دشمنان سعی می‌کنند آن‌را مانند حرکت‌های دیگر در کشورهای اسلامی خنثی کنند؛ بعد از انقلاب ایران حرکت‌های بسیاری در کشورهای اسلامی به وجود آمد و همواره دشمنان سعی کرده‌اند که این حرکت‌ها را خنثی کنند.

وی با بیان این‌که یکی از مسائل بسیار مهم دنیای امروز مسأله ولایت فقیه است عنوان کرد: یکی از دلایلی که موجب شده است این همه جنایت در دنیا رخ دهد این است که سرپرست کشورها فقیه نیست.

نوری همدانی تصریح کرد: دشمنان اسلام به نام حقوق بشر جنایت می‌کنند و رسانه‌ها باید حقوق بشر و عدالت اسلام را به جهانیان نشان دهند.

وی با بیان این‌که شهدا نقش بسیار مهمی در موفقیت ایران داشته‌اند، افزود: شهدا توانستند قدرت اسلام را نشان دهند و اگر خون شهدا، جهاد و شهادت نبود ما این امنیت را در ایران نداشتیم.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که شهادت طبلی است که به کشور ما عظمت بخشیده است بیان کرد: ما اکنون میلیون‌ها نفر آماده شهادت در ایران داریم که امنیت کامل و بی نظیری را در ایران به وجود آورده است.

انتهای پیام

کد N498606