چند افسر در جریان حمله تروریستی به نیروی دریایی پاکستان دستگیر شدند

پاکستان,حمله تروریستی,نیروی دریایی

اسلام آباد - ایرنا - مقامات امنیتی پاکستان از دستگیری سه نفر از افسران نیروی دریایی ارتش این کشور به اتهام دست داشتن در حمله تروریستی روز شنبه گذشته به اسکله نیروی دریایی در بندر کراچی خبر دادند.

براساس این گزارش، همچنین تعدادی از تروریست های دخیل در این حمله نیز دستگیر شده اند.

روز شنبه هفته گذشته و همزمان با مناسبت سالروز دفاع پاکستان، در جریان حمله تروریستی به یکی از اسکله های نیروی دریایی در بندر کراچی، یک افسر نیروی دریایی و سه نفر از تروریست ها کشته شدند.

چند روز بعد از این حمله تروریستی ، فاش شد که تعدادی از افسران نیروی دریایی در انجام این حمله با تروریست ها همکاری کرده اند. پس از انجام تحقیقاتی در این زمینه، سه نفر از این افسران روز گذشته در شهر کویته و درحالی که قصد عزیمت به افغانستان را داشتند، دستگیر شدند.

اگرچه در روزهای نخست بعد از این حمله تروریستی، طالبان پاکستان مسوولیت آن را برعهده گرفت، اما روز گذشته (پنجشنبه) شاخه جدید القاعده موسوم به القاعده شبه قاره هند نیز مدعی دست داشتن در این حمله شد.

مقامات پاکستان با اعلام اینکه هنوز روند تحقیقات درباره نقش افسران نیروی دریایی در این حمله تروریستی ادامه دارد، گفته اند که هنوز چیزی در این زمینه به اثبات نرسیده و تا زمان تکمیل شدن تحقیقات، نمی توان آنها را مجرم شناخت.

درسال 2011، شبه نظامیان طالبان پاکستان به پایگاه دریایی «مهران» در کراچی حمله کردند که منجر به کشته شدن 10 نفر شد.

آساق*18271**1723** 3404
کد N498532