رییس مرکز الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت:

پیشرفت کشور در گرو جاری شدن قابلیت های مادی و معنوی است

دانشگاه,تشکل های دانشجویی,تحکیم وحدت

تهران - ایرنا - رییس مرکز الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت گفت: پیشرفت کشور در گرو جاری شدن قابلیت های مادی و معنوی ایران باید در سطح جامعه است.

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشجویی ایرنا، «صادق واعظ زاده» روز جمعه در نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت درباره وظیفه جنبش دانشجویی در دهه پیشرفت و عدالت، اظهار داشت: برخی پیشرفت را حرکت از وضعیت موجود به وضع مطلوب عنوان می کنند اما پیشرقت از نظر ما، تبدیل قابیلت ها به جریان جاری محسوب می شود، چرا که در این تعریف وضعیت مطلوب یا نامطلوب آشکار نیست.

وی با بیان اینکه یکی از جنبه های پیشرفت هر کشور دانشجویان به عنوان روشنفکران جوان مربوط است، افزود: قابیلت های مادی و معنوی ایران در جهان کم نظیر است و اگر بتوانیم آنها را در اجتماع جاری کنیم به پیشرفت نزدیک خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه ایران از نظر قابلیت های معنوی در رتبه نخست دنیا قرار دارد، ادامه داد: اسلام واقعیتی زنده است و منابع علمی، فرهنگی و ادبی از فرازهای والای اسلامی نشات می گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلخت نظام به ضرورت فعال شدن سرمایه معنوی جامعه اشاره کرد و گفت: بیشترین مطالبه گران بالقوه این سرمایه معنوی جوانان فرهیخته و دانشجو هستند.

واعظ زاده افزود: هر چند فقها و علما باید منایع را در اختیار اهل فکر قرار دهند اما وظیفه اصلی را جوانان و دانشجویان بر دوش دارند و استفاده از ظرفیت های آنان موثر خواهد بود.

رییس مرکز الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت با اشاره به کم شدن مطالعه در بین جوانان، ادامه داد: به نظر می رسد در نسل جوان نوعی ملال آوری به خاطر تکرار سطحی اسامی ایجاد شده است، به طوری که جوانان انگیزه خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه نمی توان با زبان خشک جاذبه ایجاد کرد، گفت: شریعتی در زمان خودش سعی کرد منابع اسلامی را به شکل جاذب ارایه کند و به نتیجه هم رسید.

نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت روز پنجشنبه در ساختمان فارابی دانشگاه امیرکبیر آغاز شد و عصر امروز (جمعه) با برگزاری انتخابات شورای مرکزی به پایان می رسد.

فراهنگ(3)**7537**1601**
کد N498493