توصیه های امام جمعه تهران به هیأت مذاکره‌کننده/ آیت الله موحدی کرمانی: خطوط قرمز را رعایت کنید

فارس نوشت:

خطیب امروز نماز جمعه تهران بر رعایت خطوط قرمز توسط تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تأکید کرد.
آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم با اشاره به هلاکت سرکردگان گروه احرارالشام در سوریه گفت: طوری که نقل شده است تمام سرکردگان این گروهک تروریستی به هلاکت رسیده‌اند و هزار تروریست خود را تسلیم ارتش سوریه کرده‌اند و خود نیز به جان یکدیگر افتاده‌اند.

او گفت: به هیأت مذاکره‌کننده ایران و 1+5 می‌گویم که می‌دانید آمریکا دشمن است و این را باور کنید از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست، قرآن در مورد شیطان همین را می‌گوید.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: در این رابطه سنت امام رضا در مورد مأمون می‌توانیم و هیأت مذاکره‌کننده این سنت را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند. مأمون که دشمن سرسخت اهل بیت است ناگهان چهره باز نشان می‌دهد و احترام می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: تمام اینها بازی است و مهم این است که امام از همان روزی که به حرکت مرو دعوت شد از همان روز برنامه تهاجمی خود را شروع کرد یعنی امام رضا نگذاشت فضا را از دروغ پر کنند و امام در مقام رفع برآید.

او گفت: از همان روز اول که دعوت شکل گرفت امام رضا به اشکال مختلف اعلام کرد که او دروغ می‌گوید و او در مقام احترام و واگذاری خلافت به من نیست و می‌خواهد من را بکشد. این مطلب را در مدینه بیان کرد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: امام علی می‌فرمایند در خانه‌های خود ننشینید تا دشمن به شما حمله کند بلکه به دشمن مجال ندهید البته هیأت مذاکره‌کننده در مذاکرات باید بدانیم رسولان انقلاب اسلامی هستید و باید زیبایی‌های انقلاب را در آن فضا مطرح کنید.

ایت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در کنار این مذاکرات به مسائل اینچنینی بپردازید. مرزها را مراعات و خطوط قرمز را مراعات کنید، قطعا تأیید رهبر و تمام مردم را خواهید داشت.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ادامه داد: ایشان به این نکته اشاره کردند که نظام سلطه رو به افول است و از آن طرف فرمودند نظام الهی اسلامی رو به طلوع است و آنها در سراشیبی سقوط هستند الحمدالله نظام اسلامی چهره نشان می‌دهد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: قرآن در همین رابطه می‌گوید که انسان‌ها صالح و بندگان خوب خدا قالبند و خدا آنها را یاری می‌کند و در جای دیگر خدا حق و باطل را به آب و کف آب تشبیه می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در آیه دیگر خداوند می‌گوید که گمان نکنید که ما به باطل مجال می‌دهیم بلکه باطل را با تیر حق هدف قرار می‌دهیم و مؤمنین ماندنی هستند. مقام معظم رهبری فرمودند که نظام غرب رو به افول است، قرآن می‌گوید خودشان عامل سقوط خودشان می‌شوند.

او گفت: پایه نظام آنها بر دروغ و تبلیغات دروغنی است، مردم را گول می‌زنند مگر دروغ می‌تواند بماند و شواهدی فراوان در تاریخ در این باره وجود دارد. آنها شعارهای زیبایی مانند دفاع از حقوق بشر مطرح کردند اما خودشان به دست خودشان رسوا شدند و آنچه که انجام دادند با کارهای خودشان باطل شد و رسوا شدند. باید بدانیم دروغ باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه غرب، خود حس می‌کند که در حال نابودی است، گفت: زن دارای کرامت است و مقامش بالاتر از آن است که کالاهایی برای بهره‌گیری یک مشت انسان آلوده باشد.


او گفت: غرب منکر یک موضوع عادی شده است و همجنس‌گرایی چیز عجیبی است و اینها همه نشانه‌هایی است از سقوط غرب.

خطیب جمعه تهران گفت: غربی‌ها پایه حکومت‌شان بر ظلم قرار دارد و ظلم نیز نمی ماند، اما تا زمانی که روحیه انضلام در مردم باشد، ظلم و ظالم نیز می مانند، ولی به محض اینکه روحیه استقامت و مقابله به وجود آمد ظلم نیز نابود می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با یادآوری استفاده دولت آمریکا از بمب اتم که منجر به کشته شدن 200 هزار نفر در ژاپن شد، گفت: آمریکا زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب را به راه می‌اندازد و کارش حمایت از کودتاها بر ضد دولت‌های مستقل است.

او ادامه داد: آمریکا پس از جنگ جهانی دوم به 50 کودتا اقدام کرده و با نیروهای ضدمردمی همکاری کرده است، آیا این است معنای دموکراسی و حقوق بشر؟

خطیب جمعه تهران از توسل آمریکا به زور و تحریم، راه‌ انداختن حملات تروریستی و لشکرکشی‌های نظامی به عنوان دلایل دیگر افول آمریکا یاد کرد و گفت: هر چند آمریکا ادعا می‌کند که با القاعده و داعش هیچ ارتباطی ندارد، اما تردیدی نیست که اینها حمایت‌کننده این گروهک‌ها هستند.


او با اشاره به اینکه در شرایطی که آمریکا آخرین نفس‌های خود را می‌کشد، از ایران، عدالت و تقوا تولید می‌کند گفت: ‌از این رو ایران انقلابی برای همه انسان‌های آزاده جاذبه دارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: مقاومت هشت ساله مردم ایران در دفاع مقدس، غرب و آمریکا را به زانو درآورد و جنگ اخیر پنجاه روزه در غزه و حمایت آمریکا از جنایاتی که زبان از بیانش شرم دارد نشانه‌ای برای فروپاشی نظام پوشالی غرب است.

همچنین در ابتدای خطبه دوم آیت‌الله موحدی کرمانی شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی و همچنین فرا رسیدن 17 شهریور ماه سالروز به شهادت رسیدن عده زیادی از مردم تهران به دست رژیم ستمشاهی را تسلیت گفت.

 

45231

 

کد N498303