سه متهم حمله تروریستی به ایستگاه قطار در چین به اعدام محکوم شدند

چین,سین کیانگ

پکن - ایرنا - سه متهم حمله تروریستی اسفند ماه سال گذشته به ایستگاه راه آهن ˈکونمینگˈ در استان ˈیون ننˈ در جنوب غرب چین روز جمعه به اعدام محکوم شدند.

به گزارش ایرنا، محاکمه چهار متهم این حمله تروریستی که در آن 31 نفر کشته و 141 نفر زخمی شدند از شبکه تلویزیونی 'سی.سی.تی.وی' چین پخش شد. متهم چهارم نیز به اتهام حمل سلاح سرد به زندان محکوم شد.

10 تروریست دهم اسفند ماه سال گذشته با چاقو به ایستگاه مرکزی قطار شهر کونمینگ در استان یون نن حمله کردند و مسافران را در این ایستگاه به قتل رساندند.

چهار تروریست مرد در این حمله کشته شدند. یک زن در محل حمله دستگیر شد و یک زن و دو مرد دیگر دو روز بعد بازداشت شدند.

تروریست های سیاهپوش به کسانی که توان فرار نداشتند نزدیک شده و با چاقوهای بلندی که در دست داشتند آنها را از ناحیه گردن و شکم هدف قرار دادند.

در جلسه دادگاه متهمان این حمله بیش از 300 نفر از جمله خانواده قربانیان حضور داشتند.

افراد حمله کننده به این ایستگاه قطار از جدایی طلبان منطقه خودمختار سین کیانگ چین بودند که چین آن ها را 'تروریست های وابسته به گروه ترکستان شرقی' می خواند.

تروریست های مسلح به چاقو و تبر مرداد ماه گذشته نیز به ایستگاه پلیس، ادارات دولتی و وسایل نقلیه در منطقه 'شاچه' در غرب چین حمله کردند و در این حمله ده ها غیرنظامی از دو نفر از نژاد 'اویغور' و 'هان' کشته و زخمی شدند.

ناآرامی ها و خشونت های مردادماه گذشته در منطقه خودمختار سین کیانگ در غرب این کشور نیز حدود 100 کشته به جا گذاشت.

بازار شهر 'ارومچی' مرکز این منطقه خودمختار نیز چندی پیش شاهد یک انفجار بود که به کشته شدن 43 نفر و زخمی شدن بیش از 90 نفر منجر شد.

آساق**1611
کد N498289