تحولات امنیتی سوریه/

تلفات سنگین تروریستها در مناطق مختلف سوریه/انهدام چندین خودرو و قایق حامل سلاح

آفریقا و خاورمیانه

منابع سوری از انهدام مراکز تجمع تروریستها در دوما و قایقهای حامل سلاح در دریاچه الرستن و خودروهای ترابری در حومه لاذقیه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  خبرگزاری سوریه(سانا)، یگانهایی از ارتش سوریه و دیگر نیروهای مسلح این کشور در سلسله عملیاتهایی علیه تروریستها در مناطق مختلف، شمار زیادی از آنها را به هلاکت رساندند و تعداد زیادی تجهیزات متعلق به آنها را منهدم کردند.

به گفته یک منبع سوری، یگانهای ارتش با همکاری نیروهای دفاع ملی با ورود به روستای حلفایا در حومه حماه و عملیات پاکسازی این منطقه، شمار زیادی از تروریستها را به هلاکت رساندند و طی آن چند انبار سلاح و مهمات در مورک و کفریتا منهدم شد.

در جوبر، الدخانیه، غوطه شرقی و حومه جنوبی دمشق هم شماری از تروریستها که برخی از آنها وابسته به گروه تروریستی موسوم به لواء الاسلام بودند، به هلاکت رسیدند.

یک منبع نظامی به سانا گفت یگانهای ارتش، تروریستها را در خیابان هارون واطراف کارخانه صنایع نوین هدف قرار دادند که طی آن شمار زیادی از آنها به هلاکت رسیدند .

در عین ترما و محله الدخانیه، شماری از تروریستها کشته و زخمی و مخفیگاههای آنها به همراه مهمات و سلاحهایی که در آن وجود داشت، منهدم شد.

اعضای یک گروه تروریستی به همراه سرکرده آن به نام مازن النعال وابسته به گروه تروریستی موسوم به لواء الاسلام در عملیات ارتش سوریه در عین ترما به هلاکت رسیدند.

نیروهای ارتش سوریه، در حومه قنیطره نیز شماری از تروریستها را در مناطق مختلف به هلاکت رساندند.

شماری از تروریستها که برای حمله به خطوط انتقال نفت در شرق تدمر در استان حمص تلاش می کردند، در حمله نیروهای ارتش به هلاکت رسیدند.

یک منبع سوری از هلاکت شماری از تروریستها در کمین نیروهای ارتش در غرب روستای الزاره و انهدام چندین قایق تروریستها در دریاچه الرستن خبر داد که این قایقها حامل سلاح و مهمات بود.

هلاکت شمار زیادی از تروریستها در عملیات نیروهای ارتش در برخی مناطق حومه ادلب از جمله شنان و معره النعمان، انهدام انبار بمبهای دست ساز و کشته و زخمی شدن شماری از تروریستها در درعا و ادامه عملیات پاکسازی حلب و هلاکت شمار دیگری از تروریستها از دیگر خبرهای مربوط به سوریه است.