در پیام تبریک به کابینه جدید

لاریجانی:تکمیل روند سیاسی در عراق پشتوانه محکمی برای مبارزه با تروریسم است

مجلس,لاریجانی,عراق

تهران-ایرنا-رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک به کابینه جدید عراق،تکمیل روند سیاسی در این کشور را پشتوانه محکمی برای مبارزه با تروریسم و بدخواهان ملت عراق دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در پیام های جداگانه ای به آقایان فواد معصوم رییس جمهور، حیدرالعبادی نخست وزیر و سلیم الجبوری رییس مجلس عراق، تشکیل کابینه این کشور را تبریک گفت.

لاریجانی در پیام خود با بیان اینکه تشکیل کابینه و تکمیل روند سیاسی و مردم سالاری در این کشور پشتوانه محکمی برای مبارزه با تروریسم و بدخواهان ملت عراق است بر حمایت کامل دولت و ملت ایران از مردم و دولت عراق در همه شرایط تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس شورای اسلامی از توسعه و گسترش مناسبات برادرانه فیمابین، درتمامی زمینه ها حمایت می کند.***پیام تبریک به معاونان ریس جمهوری عراق

براساس این گزارش، رییس مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای انتخاب اسامه النجیفی ونوری المالکی معاونان رییس جمهوری عراق را تبریک گفت.

وی در بخشی از این پیام های جداگانه آورده است: بدون شک تکمیل روند سیاسی عراق گام بلندی در وحدت ملت عراق و همدلی همه نیروهای سیاسی درمبارزه با تروریسم و بدخواهان است.

رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: ملت و دولت ایران به عنوان یک دوست بزرگ همیشه از گسترش مناسبات فی مابین دو کشور حمایت می کند.***تبریک لاریجانی به وزرای نفت، امور خارجه، حمل و نقل و ورزش و جوانان دولت عراق

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در پیام های جداگانه ای به آقایان عادل عبدالمهدی وزیر نفت عراق، باقر جبرالزبیدی وزیر حمل ونقل، عبدالحسین عبطان وزیر وزش و جوانان، ابراهیم جعفری وزیر خارجه، انتخاب آنها را به عنوان وزرای کابینه این کشور و همچنین انتخاب همام الحمودی به عنوان معاون اول رئیس مجلس عراق را تبریک گفت.

وی در این پیام ها آورده است: بدون شک تشکیل کابینه جدید عراق گام بلندی در مبارزه عادلانه و به حق دولت و ملت عراق با تروریسم است.

رییس مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد که دولت و ملت عراق با موفقیت و سربلندی هرچه سریع تر شرایط حساس کنونی را پشت سر گذارند.

9173
کد N498087