آماده‌باش ارتش لیبی برای آغاز حمله نهایی علیه "گروه‌های تندرو" در بنغازی

ليبي

"ارتش ملی لیبی" اعلام کرد که خود را برای آغاز یک حمله سنگین و اساسی به مواضع گروه‌های مسلح تندرو در بنغازی آماده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حجازی، سخنگوی ارتش ملی لیبی در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی، اعلام کرد: نیروهای دولت لیبی در تمامی محورها در بنغازی پیشروی کرده‌اند و برای یک حمله سنگین جهت اخراج گروه‌های مسلح (انصار الشریعه) آماده می‌کنند.

حجازی در گزارش تصویری از نزدیکی پایگاه هوایی "بنینا" و در شهر بنغازی بر تسلط کامل ارتش ملی لیبی بر این پایگاه هوایی و مناطق اطراف آن تاکید کرد.

هلیکوپترهای وابسته به ارتش ملی لیبی از صبح روز پنج‌شنبه بمباران سنگینی را بر مناطق تحت نفوذ گروه‌های افراطی انصارالشریعه که از سوی کنگره ملی لیبی تروریستی خوانده شده، آغاز کرده‌اند.

حجازی گفت: گروه‌های مسلح مناطق مسکونی شهر "ورشفاعه" در نزدیکی طرابلس را با هدف بیرون راندن شهروندان آن و تسلط کامل بر شهر گلوله‌باران می‌کنند.

وی افزود: نیروهای ارتش ملی لیبی صنوف خود را سازماندهی و برای ورود به شهر با هدف نجات ساکنان آن خود را آماده می‌کند.

درگیری میان گروه‌های مختلف لیبیایی با یکدیگر و با نیروهای نزدیک به دولت این کشور در بنغازی و طرابلس، پایتخت لیبی تا کنون صدها کشته و بیش از 4 هزار آواره در پی داشته است.

انتهای پیام

کد N498049