سالک: 200 میلیون متر مکعب آب در بالادست زاینده رود هدر می رود

اصفهان,آب,زاينده‌رود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: 200 میلیون متر مکعب آب به وسیله برداشت های غیرقانونی در بالادست از بین می روند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، احمد سالک در جلسه شورای اداری استان اصفهان با تاکید بر جایگاه مقوله فرهنگ، اظهار کرد: فرهنگ مظلوم است. انقلاب اسلامی ایران بر مبنای فرهنگ دینی پایه گذاری شد. نباید فرهنگ‌های غربی جای فرهنگ دینی را بگیرند و فرهنگ دینی حاشیه مسائل اقتصادی و دیگر مسائل باشد.

وی با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ، افزود: دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال این هستند که به خانواده ها به وسیله ابزار رشد و تکنولوژی ضربه بزنند و فروپاشی خانواده های مذهبی از طریق تبلیغات سوء بیگانه به وجود آمده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باندهای بسیاری جاگیری کرده اند تا به فرهنگ و خانواده ضربه بزنند. این ها همان هایی هستند که علی (ع) گفت ایستاده اند تا دین را نابود کنند.

سالک با اشاره به نگرانی های مقام معظم رهبری در مورد تهاجم فرهنگی، تصریح کرد: استکبار می خواهد تا با جایگزین کردن فرهنگ غربی به جای فرهنگ دینی، دین را به محاق ببرد. البته جوانان ما متدین هستند و این جوانان مومن انقلابی با کانون های خودجوش انقلابی با تبعیت از مقام معظم رهبری جلوی استکبار می ایستند.

وی اظهار کرد: مساله حیاتی اصفهان آب است. یکی از مطالبات ما که مدیریت یکپارچه زاینده رود است که خواستار اجرایی شدن آن و جلوگیری از برداشت های غیرقانونی در هر جایی هستیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: 200 میلیون متر مکعب آب به وسیله برداشت های غیرقانونی در بالادست از بین می رود.

سالک ادامه داد: در اصفهان افت آب شرب برای پنج میلیون نفر داریم. به دلیل 12 ساعت قطعی آب به من زنگ می زدند و می گفتند بیایند در خیابان ها یا نه. اما به دلیل حرف شنوی که مردم دارند این مساله حل شد. بنابراین بحران آب بحران های بالقوه ای را در بر دارد که اگر بالفعل شود همه کشور هزینه آن خواهند بود.

وی اضافه کرد: از همه می خواهم که حق آبه ها و سهم آبه ها را در نظر بگیرند. مسئولان اصفهان نیز سعی کرده اند تا با تغییر الگوی کشت و راهکارهای دیگر جلوی اتلاف آب را بگیرند ولی نیازمند حمایت در این زمینه نیز هستیم تا بتوانیم مشکلات را رفع کنیم.

انتهای پیام

کد N498020