به اتهام شنود مقامات بلند پایه /

حکم اخراج 11 نفر از مدیران و افسران پلیس ترکیه صادر شد

شنود غیر قانونی,ترکیه

آنکارا- ایرنا - وزارت کشور ترکیه حکم اخراج 11 نفر از مدیران و افسران پلیس ترکیه به اتهام شنود مکالمات تلفنی مقامات بلندپایه ترکیه و جمع آوری اطلاعات درباره زندگی شخصی آنان را صادر کرد.

براساس گزارش روز جمعه ی ایرنا به نقل از تلویزیون دولتی ترکیه ، 'عمر کاوسه 'رئیس سابق اداره مبارزه با تروریسم پلیس استانبول و شمار دیگری از مدیران ارشد پلیس از جمله اخراج شدگان هستند.

افراد یاد شده، به اتهام فعالیت شبکه ای در درون دولت که اردوغان آنها را 'شبکه موازی دولت' می خواند و معتقد است که از اعضای جماعت نور وابسته به فتح الله گولن هستند ، در بازداشت بسر می برند.

در آستانه انتخابات شهرداریها در ترکیه که چند ماه پیش برگزار شد ، برخی فایلهای صوتی منتسب به اعضای خانواده رجب طیب اردوغان و وزرای کابینه وی که منعکس کننده فساد مالی در دستگاههای دولتی است، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد که گفته می شود ، شنود این مکالمات تلفنی و انتشار آن کار این شبکه نفوذی در دولت است .

کمیته انضباطی وزارت کشور ترکیه در چارچوب این تحقیقات هم چنین ، حکم تعلیق ارتقاء درجه، 41 تن از افسران پلیس را برای مدت 16 ماه صادر کرد.

خاورم *5* 2010*1579*
کد N497980