رییس جمهور در دیدار وزیر خارجه هند:

هند جزو کشورهای اولویت‌دار برای سرمایه گذاری در ایران است

دولت

در فضای جدید بسیاری از کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در ایران ابراز تمایل می‌کنند و ایران برای هند به عنوان یک شریک قدرتمند منطقه‌ای و همچنین سایر کشورهای منطقه، اولویت قائل است.

رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به روابط تاریخی ایران و هند در زمینه های فرهنگی و تجاری تاکید کرد: ایران برای سرمایه گذاری هند در پروژه های خود بویژه در بندر چابهار اولویت قائل است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر جمعه و در دیدار با وزیر خارجه هند که در حاشیه اجلاس شانگهای در تاجیکستان برگزار شد، گفت: ایران و هند علاوه بر ریشه‌های مشترک تاریخ و فرهنگی همواره شرکای مطمئنی برای یکدیگر بوده‌اند.
رییس جمهور با اشاره به همکاری‌های فراوان دو کشور در حوزه انرژی افزود: در فضای جدید بسیاری از کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در ایران ابراز تمایل می‌کنند و ایران برای هند به عنوان یک شریک قدرتمند منطقه‌ای و همچنین سایر کشورهای منطقه، اولویت قائل است.

روحانی از نخست وزیر هند برای سفر به تهران و مذاکره در خصوص توسعه روابط دعوت کرد و گفت:امیدواریم شاهد دوران جدیدی در روابط دو کشور باشیم.

وزیر امور خارجه هند نیز با تشکر از این دیدار گفت: ایران علاوه بر روابط تاریخی همواره یکی از شرکای مطمئن و از تامین کنندگان اصلی انرژی هند بوده است.

"سوشما سوراج " در پاسخ به دعوت رییس جمهوری از هند برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در بنادر جنوبی ایران بویژه چابهار، گفت: هند در حال بررسی نهایی این موضوع است و نتیجه نهایی طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.

وی همچنین ضمن تشکر از دعوت از نخست وزیر کشورش برای سفر به تهران، گفت: پروژه های کریدور ترانزیتی شمال – جنوب علاوه بر کاهش قابل توجه هزینه های حمل و نقل، منافع دو کشور و سایر همسایگان را نیز تامین خواهد کرد و نخست وزیر هند در سال آینده از ایران دیدار خواهد کرد.

کد N497949