رییس جامعه المصطفی:

آینده اسلام به عالمان مجاهد و مقاوم وابسته است

رییس جامعه المصطفی العالمیه گفت: امروز برای حفظ و حراست از اسلام ناب محمدی(ص) به عالمان مجاهد و مقاوم نیازمندیم تا با اخلاص و ایستادگی از مکتب والای اسلام پاسداری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی، در همایش مبارزه شهید حجت‎الاسلام والمسلمین سیدعارف حسینی با صهیونیسم و تکفیری‎گری که در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به این‌که حکمت و عقلانیت و اندیشه، از امتیازات تفکر شیعی است، گفت: ایمان و جهاد و شهادت و رهبری از دیگر مزایای تشیع نسبت به مذاهب اسلامی است.

وی افزود: یکی از مهمترین برکات و ویژگی‎های اسلام، تاکید بسیار زیاد بر مسئله صبر است؛ خداوند 100 بار در قرآن از صبر و استقامت سخن گفته است و پیامبران الهی را نیز در این زمینه به عنوان بهترین نمونه‎ها ذکر کرده است.

رئیس جامعه‎المصطفی(ص)، فلز وجودی انسان عالم را بسیار قوی دانست و گفت: عالم اسلامی بسیار مقاوم است و در مقابل هیچ گزند و آسیبی از بین نمی‎رود؛ سلاح او برای این حرکت، صبر و استقامت است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این‌که صبر بر مشکلات، صبر بر معصیت و صبر بر بلا از جمله اقسام صبر است تصریح کرد: صبر در اسلام در حوزه فردی و اجتماعی شکل گرفته و در نهایت به صبر اجتماعی و فرهنگی عام مبدل می‎شود.

وی با اشاره به آثار صبر در زندگی، تصریح کرد: صبر اجتماعی و فردی باعث کمک و امداد غیبی می‎شود و برکات را به انسان منتقل می‎کند؛ وقتی این صبر در حوزه اجتماعی ایجاد شد، همیشه موانع سنگین و سخت از بین می‎رود.

وی تاکید کرد: امام راحل یکی از بزرگترین نمونه‎های تاریخ در عرصه صبر و استقامت و قوت قلب و توکل بود.

رییس جامعه‎المصطفی(ص) تصریح کرد: صبر درونی با صبر بر گناهان باعث ایجاد تجربه موفق صبر است و قطعا کسی که در مقابل گناهان صبر می‎کند، قطعا در مقابل دشمنان خدا نیز مقاومت خواهد کرد.

وی با اشاره به تاریخچه استعمار کشورهای اسلامی توسط غربیان، گفت: 200 سال است که حکومت‌های اسلامی زیر سلطه غربیان قراردارند و اموال و امکانات و ذخایر آنها توسط آنها به تاراج می‎رود؛ مشکل و جای تاسف بسیار اینجاست که کشورهای اسلامی، غنی‎ترین کشورهای جهان هستند و باز هم زیر سلطه آمریکا هستند.

وی با بیان این که بیش از 50 کشور اسلامی، بیش از 60 درصد از انرژی جهان را در اختیار دارند، تصریح کرد: بیش از نیمی از معادن و ذخایر زمین در این کشورهاست و بیش از یک و نیم میلیارد نفر از جمعیت زمین را به خود اختصاص داده‎اند.

این استاد حوزه تصریح کرد: کشورهای اسلامی با این همه ظرفیت و قدرت و توان درونی و جمعیت گسترده جوان و نیروی انسانی فقط به عنوان بازار مصرف آنها معرفی شده و به نوعی شهروند و انسان درجه 2 گفته می‌شوند.

وی گفت: منطقه خاورمیانه که محل تجمع مسلمانان است؛ محل تولد بزرگترین تمدن‎ها به ویژه تمدن اسلامی است که بزرگترین تمدن عالم بوده است، ولی متاسفانه با این همه ظرفیت، کشورهای اسلامی هنوز در شورای امنیت سازمان ملل متحد یک نماینده هم ندارند.

اعرافی بیان کرد: در این میانه اسفبار بود که امام راحل غربت‌زده با فریاد اسلام سربرآوردند و به دنبال از بین بردن فصل خزان جامعه اسلامی بودند؛ ایشان همه مسلمانان را به بیداری دعوت کردند و فریاد امام، فریاد علم‎گرایی، بینش، بصیرت، شجاعت و اعتماد به نفس و بیداری اسلامی بود که جهان اسلام را بیدا کرد.

رییس جامعه‎المصطفی(ص) شهید عارف حسینی را هم فرزند مکتب انقلاب اسلامی و امام راحل دانست و اضافه کرد: امام راحل فرمودند که فصل زمستان مسلمانان به پایان می‎رسد و ما هستیم که باید بهار را به جامعه خود هدیه کنیم؛ آغاز این بیداری با امام راحل بود و دشمنان اسلام با درک این شرایط به دنبال ایجاد فتنه‎های فراوان برای مختل کردن این جریان بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به چالش‎های امروز جهان اسلام عنوان کرد: دشمنان اسلام با طرح‎های بزرگی به مقابله با انقلاب اسلامی و اسلام اصیل و ناب آمده‎اند.

وی با بیان این‌که غربیان به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند یادآورشد: آنها به دنبال ایجاد 10 تا 20 کشور جدید هستند؛ آنها برای تضعیف کشورهای اسلامی برنامه دارند و به دنبال قدرتمندتر کردن اسراییل هستند و رفتن جهان اسلام به سمت تجزیه و جنگ داخلی، از جمله برنامه‎های اصلی آنها است.

وی افزود: از جمله این طرح‎ها می‎توان به ارایه اسلام بدلی و لیبرالیستی برای بدنه جامعه روشنفکری و نخبگانی و اسلام متحجرانه طالبانی اشاره کرد.

وی گفت: تبدیل کردن اختلافات بین شیعه و سنی به عنوان اولین و مهمترین مسئله جهان اسلام از جمله طرح‎های بزرگ غربیان بود که با ایجاد گروه‎های تندرو در میان اهل تسنن و تشیع و ایجاد گروه‎های ضد تقریبی بر این مسئله دامن زدند.

وی گفت: آنها در مناطقی از اروپا و آمریکا هم که میل و شوقی به اسلام دیدند، دست به اسلام هراسی زدند و شیعه هراسی و انقلاب‎هراسی را سرلوحه برنامه‎های خود قراردادند؛ آنها به دنبال آن هستند که نخبگان جهان اسلام را به سمت غرب بکشند و ‌نقشه‎های آنها برای ایران و عراق و پاکستان و افغانستان تمامی ندارد.

انتهای پیام

کد N497923