وزارت دفاع روسیه:

خبر کشته شدن هزاران سرباز روس در اوکراین بی اساس است

اوکراین روسیه ارتش,وزارت دفاع روسیه ریانووستی

تهران - وزارت دفاع روسیه گزارش روز گذشته ˈشورای ملی امنیت و دفاعˈ اوکراین مبنی بر کشته و زخمی شدن هزاران سرباز ارتش روسیه در خاک اوکراین را مهمل و بی اساس خواند.

خبرگزاری روسی 'ریانووستی' امروز جمعه به نقل از ژنرال 'ایگور کوناشنکوف' سخنگوی وزارت دفاع روسیه نوشت: ارتش روسیه اظهارات 'شورای ملی امنیت و دفاع اوکراین' مبنی بر کشته و زخمی شدن هزاران سرباز روسیه در خاک اوکراین را بی اساس می داند.

در نخستین ساعات روز گذشته (پنجشنبه) رسانه های اوکراین خبر دادند که 'آندره لیسنکو' سخنگوی وزارت دفاع اوکراین در گفت وگو با خبرنگاران از کشته شدن 2 هزار سرباز ارتش روسیه و مجروح شدن 8 هزار تن از آنها در خاک اوکراین خبر داده است.

'الکساندر لوکاشویچ' نماینده وزارت خارجه روسیه نیز روز گذشته تاکید کرد که گرچه نیروهای 'داوطلب' روسی در اوکراین حضور دارند اما سربازان ارتش این کشور هرگز در خاک اوکراین نبوده اند.

پیش از این نیز 'ولادیمیر پوتین' رییس جمهوری و 'سرگئی لاوروف' وزیر خارجه روسیه بر عدم مداخله مسکو در درگیری های نظامی اوکراین تاکید کرده بودند.

اوکراین از اواخر سال گذشته میلادی شاهد تنش های سیاسی و درگیری های نظامی بین روس تباران خواهان استقلال و دولت مرکزی این کشور است.

درگیری های نظامی بیشتر در مناطق شرق و جنوب شرقی این کشور جریان دارد. بسیاری از تحلیلگران بحران اخیر اوکراین را 'جنگ سرد' جدید بین روسیه و آمریکا و خاک اوکراین را عرصه نبرد ژئوپلتیک واشنگتن و مسکو می دانند.

رسانام**9330**1392
کد N497785