پایان مذاکرات ایران و سه کشور اروپایی در وین/ ٥ ساعت رایزنی فشرده

ایران,اروپا,مذاکره

تهران- ایرنا- مذاکرات سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه با نمایندگان سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و المان در مقر اروپایی سازمان ملل در شهر وین پایتخت اتریش پس ازپنج ساعت گفت و گو پایان یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، این مذاکرات که به منظور کاستن از اختلافات ایران و ١+٥ برای رسیدن به توافق جامع هسته ای برگزار شد، صبح و عصر امروز صورت گرفت.

نشست صبح دو ساعت و نشست عصر سه ساعت بطول انجامید. قرار است دوطرف در مذاکرات نیویورک نیز چنین گفتگوهای چهار جانبه ای را داشته باشند.

در این مذاکرات سایمون گس، نیکلاس دورویر و هانس دیتر لوکاس به ترتیب نمایندگان انگلیس، فرانسه و آلمان حضور دارند.

هفته گذشته در روزهای ١٣ و ١٤ شهریور ماه نمایندگان ایران و امریکا به طور دو جانبه برای کاستن از اختلافات، بیش از ٢٠ ساعت با یکدیگر مذاکرات سیاسی و کارشناسی داشتند.

در این مذاکرات که در ژنو سوییس برگزار شد، عراقچی و روانچی با ویلیام جوزف برنز معاون ارشد وزیر خارجه امریکا و وندی شرمن نماینده واشنگتن در گروه ١+٥ دیدار و گفت و گو کردند.

تیم کارشناسی ایران نیز به ریاست حمید بعیدی نژاد با تیم کارشناسی امریکا به ریاست جیم تیمبی مذاکره کردند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز ١٠ شهریور ماه در بروکسل با کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اروپا و پس از آن در ١٣ شهریور ماه در ایتالیا با فدریکا موگرینی وزیر خارجه فعلی ایتالیا و جانشین اشتون دیدار و گفت و گو کرد.

هفته گذشته عراقچی با نیکلاس دوریویر نماینده فرانسه در گروه ١+٥ مذاکره کرد.

دور بعدی مذاکرات ایران و ١+ ٥ روز ١٨ سپتامبر( ٢٧ شهریور ماه جاری) در نیویورک برگزار خواهد شد.

سیام**١٥٧٢**1436
کد N497348