۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصاد مقاومتی در دستور کار بسیج سازندگی کشور

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ایجاد ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصاد مقاومتی در دستور کار بسیج سازندگی کشور قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، عزیزی در حاشیه جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان با بیان اینکه ۵۰۰ رده بسیج سازندگی و 3000 گروه جهادی در کشور فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در سال ۹۳، ایجاد ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصاد مقاومتی در دستور کار بسیج سازندگی کشور قرار گرفته و امیدواریم این واحد‌ها تا پایان سال فعال و به بهره‌برداری برسانیم.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این واحد‌ها بین ۴۰ تا ۵۰ هزار فرصت شغلی مستقیم در سطح کشور ایجاد می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: اعتبار اختصاص یافته به طرح‌های اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی بسیج سازندگی در سال ۹۳ ۹۰۰ میلیارد تومان است.

عزیزی با بیان اینکه سال گذشته نیز ۲۳ هزار واحد اقتصاد مقاومتی با پرداخت تسهیلاتی بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در دو بخش اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی در کشور فعال و به بهره‌برداری رسیده‌اند، تصریح کرد: تسهیلات پرداختی به طرح‌های اقتصاد مقاومتی بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان است.

عزیزی گفت: این طرح‌ها با یک نگاه اعتقادی اجرا می‌شوند، البته برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پرداختی سازوکارهایی داریم که حداقل انحراف را موجب شوند.

انتهای پیام

کد N497246