گزارش سرویس اطلاعات داخلی المان از حضور المانی ها در سوریه و عراق /

اکثر آلمانی های متحد داعش و مخالفان اسد در سوریه دارای سابقه کیفری هستند

آلمان,داعش

برلین - ایرنا - سرویس اطلاعات داخلی آلمان موسوم به اداره حفاظت از قانون اساسی اعلام کرد که بیشتر نیروهای آلمانی که در سوریه و عراق به گروه تروریستی داعش پیوستند، دارای سابقه کیفری هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روزنامه 'برلینر مورگن پست'،از هر چهار نفر افراطی آلمانی که به تروریست ها در منطقه خاورمیانه پیوسته اند، فقط یک نفر از سطح تحصیلات بالایی برخوردار است و 6 درصد از مجموع 378 تن از سلفی های آلمان که از اواسط سال 2012 به این منطقه سفر کرده اند، موفق به پشت سر گذاشتن دوره کارآموزی فنی شده اند.

این گزارش می افزاید: 89 درصد از افراطی های اعزامی به سوریه و عراق از کشور آلمان را مردان تشکیل می دهند که 33 درصد آنها افراد در رده سنی 21 تا 25 سال و جوانان کم تجربه بوده اند.

براساس اعلام سرویس اطلاعات داخلی آلمان، جوان ترین آلمانی حاضر در جنگ سوریه 15 سال و مسن ترین فرد نیز 64 سال دارد.

این گزارش حاکیست،20 درصد از سلفی ها که به یاری تروریست ها در سوریه و عراق شتافته اند، افراد فاقد شغل ثابت هستند که برای کسب درآمد مالی به داعش پیوستندو 12 درصد نیز برغم شاغل بودن، دریافتی خود را برای ادامه زندگی ناکافی می دانسته اند.

در این گزارش همچنین اعلام شده است:60 درصد از این افراد در آلمان متولد شده اند، 8 درصد متولد سوریه و 6 درصد نیز متولد کشور ترکیه هستند.

در بخش مربوط به تابعیت سلفی های آلمانی حاضر در جنگ های سوریه و عراق، اشاره شده است که 233 تن از مجموع کسانی که از آلمان به این کشورها اعزام شده اند،گذرنامه آلمانی دارند و 92 نفر نیز دارای تابعیت مضاعف هستند.

براساس این گزارش، تقریبا همه این افراد در فضایی تند و افراطی سلفی های آلمان آموزش دیده اند و 117 نن آنان از سوابق کیفری در زمینه های سرقت و قاچاق مواد مخدر برخوردارند.

گزارش اداره حفاظت از قانون اساسی آلمان می افزاید: تاکنون 40 آلمانی در جنگ سوریه کشته شده اند و یک سوم آنها نیز در طول مدت حضور در سوریه حداقل برای یک بار به آلمان مراجعت داشته اند.

'هانس گئورگ ماسن'، رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی آلمان، بارها نسبت به افزایش شمار اسلام گرایان افراطی که از آلمان برای همکاری با تروریست ها عازم سوریه و عراق می شوند ابراز نگرانی کرده است.

سازمان اطلاعاتی حفاظت از قانون اساسی آلمان نگران است که این افراد با تجربه و دریافت آموزش های جنگی و تروریستی و با کسب سابقه خشونت های تروریستی به آلمان بازگردند و به یک تهدید جدی برای کشور تبدیل شوند.

اروپام* 4565 *1701*1027* 1917
کد N497187