افخم:

ائتلاف بین‌المللی علیه داعش دارای ابهامات جدی است

سیاسی

طی سالیان متمادی سیاست‌ها و اقدامات دوگانه و تبعیض‌آمیز و استفاده ابزاری از تروریسم و افراطی‌گری نتیجه‌ای جز ترویج تروریسم و افراط‌گرائی و ظهور شاخه‌های متعدد این گروه‌ها در نقاط مختلف جهان نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ائتلاف بین‌المللی علیه داعش را دارای ابهامات جدی دانست.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تصریح کرد: ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که پس از اجلاس سران ناتو در ولز اعلام موجودیت کرده و در حال شکل‌گیری است، با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌ای و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

وی تصریح کرد: برخی کشورهای درون این ائتلاف در شمار حامیان مالی و امنیتی تروریست‌ها در عراق و سوریه بوده‌اند و برخی دیگر به امید ایجاد تغییرات سیاسی مطلوب خود در عراق و سوریه در عمل به مسئولیت بین‌المللی خود کوتاهی کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: طی سالیان متمادی سیاست‌ها و اقدامات دوگانه و تبعیض‌آمیز و استفاده ابزاری از تروریسم و افراطی‌گری نتیجه‌ای جز ترویج تروریسم و افراط‌گرائی و ظهور شاخه‌های متعدد این گروه‌ها در نقاط مختلف جهان نداشته است.

افخم خاطر نشان کرد: این کشورها قبل از اقدامات نمایشی که به نظر می‌رسد برای پاک کردن سابقه خود در حمایت از تروریست‌ها بدان متوسل شده‌اند، لازم است اگر واقعا از گسترش ابعاد تروریسم دچار هراس شده‌اند بدون توسل به اقدامات شعاری و بهره‌برداری‌های سیاسی، به رویکرد دوگانه خاتمه داده و صداقت خود برای مبارزه جمعی و فراگیر با تروریسم و علیه افراطی‌گری را به اثبات برسانند.

وی همچنین در خصوص اظهار نظر سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا مبنی بر گفت‌وگوی هیات‌های دو کشور پیرامون موضوع داعش در حاشیه مذاکرات هسته‌ای اخیر در ژنو گفت: در مذاکره با طرف آمریکائی هیچ موضوعی غیر از موضوع هسته‌ای مطرح نشده و صرفا طرف آمریکائی مواضعش را در مورد داعش بیان کرده است.

کد N497179