"کاخ سفید نشستی را درباره مبارزه با افراط‌گرایی برگزار می‌کند"

آمريكا

وزیر امنیت داخلی آمریکا گفت: کاخ سفید نشستی درباره جلوگیری از افراط گرایی خشونت آمیز برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، جه جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد: آمریکا به رویارویی با دشمنان و تهدیدهای تروریستی از جانب شبه نظامیان داعش که بخش وسیعی از عراق و سوریه را تصرف کرده‌اند، ادامه خواهد داد.

وی افزود: نشست ماه اکتبر سال جاری میلادی درباره تلاش‌های داخلی و بین‌المللی برای جلوگیری از افراط گرایی به چرخه زندگی کامل افراط گرایی تا خشونت اعمال شده از سوی مبارزان خارجی می‌پردازد.

وی در شورای روابط خارجی گفت: اگرچه هنوز اطلاعات موثقی درباره اینکه داعش قصد دارد تا در حال حاضر به آمریکا حمله کند، نداریم اما می‌دانیم که داعش برای کشتار آمریکایی‌های بی گناه آماده شده است تنها به این دلیل که آنها آمریکایی هستند.

جانسون ادامه داد: آمریکا تعداد شبه نظامیان داعش را کاهش داده و این گروه را از بین خواهد برد. ما به صورت مداوم به مقابله با تهدید تروریستی بالقوه داخلی که احتمالا در جامعه خودمان شکل گرفته ادامه خواهیم داد. این مساله مرا به شدت می‌ترساند چرا که شکست آن بسیار دشوار است.

وی گفت: ما تلاش‌ها برای ردیابی و تعقیب افرادی که وارد یا از سوریه خارج شده‌اند و ممکن است سپس از کشوری دیگر وارد آمریکا شوند را تقویت کرده‌ایم.

وزیر امنیت داخلی آمریکا افزود: ما به شدت توانایی این کشور را برای شناسایی و از بین بردن توطئه‌های تروریستی پیش از آنکه در داخل کشور رخ دهند بهبود بخشیده‌ایم اما این نوع تهدید تروریستی باید رسیدگی شود چرا که نمی‌توانیم از آن اجتناب کنیم.

وی همچنین افزود: دولت واشنگتن به خاطر امنیت ملی نباید از روی ترس، خشم یا غرض ورزی به این تهدیدهای تروریستی واکنش نشان دهد.

انتهای پیام

کد N497110