نگاهی به اینترنت و شبکه های اجتماعی مالزی

مالزی,اینترنت

کوالالامپور - ایرنا - کمیسیون ارتباطات و چند رسانه ای مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد هر شهروند این کشور روزانه به طور متوسط پنج ساعت از شبکه اینترنت استفاده می کند و سه ساعت از شبانه روز را در شبکه های اجتماعی می گذراند.

به گزارش ایرنا، این کمیسیون با انتشار آماری اعلام کرد در حال حاضر از جمعیت 30 میلیونی مالزی 19 میلیون و 200 هزار نفر کاربر شبکه اینترنت هستند و 15 میلیون و 600 هزار نفر عضو شبکه فیسبوک و در این شبکه فعالیت می کنند.

براساس آمار کمیسیون ارتباطات و چند رسانه ای مالزی، شبکه های اجتماعی در 64 درصد از جمعیت این کشور جنوب شرق آسیا نفوذ کرده است.

یکی از مشکلات مالزی در حال حاضر حضور کارکنان دولت و شرکت ها در ساعات کاری در شبکه های اجتماعی است و این مساله کارکرد کارمندان را کاهش داده است.

آماری در زمینه حضور کارمندان در شبکه های اجتماعی در مالزی طی ساعت کاری در دست نیست و کمیسیون ارتباطات و چند رسانه ای اعلام کرد در حال تحقیق در این زمینه است.

برخی آمارها نشان می دهد هر مالزیایی به طور متوسط 233 دوست در شبکه اجتماعی دارد، در حالی که این تعداد در برزیل 231 دوست و در نروژ 217 دوست است.

کاربران ژاپنی حداقل دوستان را در شبکه های اجتماعی دارند و به طور متوسط تعداد دوستان ژاپنی ها در این شبکه ها 29 نفر است.

این آمار براساس مصاحبه با 50 هزار مشترک شبکه های اجتماعی در 46 کشور جهان استخراج شده است.

'محمد شریل محمد ترمیزی' رییس کمیسیون ارتباطات و چند رسانه ای مالزی در ادامه گفت که اکثر مردم مالزی به خدمات اینترنت با شبکه باند پهن متصل هستند و 20 میلیون و 300 هزار نفر براساس آمار سال گذشته از اینترنت با پهنای باند بالا سود می برند که 88 درصد آن ها از اینترنت تلفن همراه استفاده می کنند.

این مقام مالزی با اشاره به افزایش 400 درصدی جرایم اینترنتی در سنگاپور طی سال گذشته بر افزایش ضرایب امنیتی شبکه اینترنت و دسترسی به خدمات تاکید کرد.

صنعت ارتباطات و چند رسانه ای مالزی سال گذشته 53 میلیارد و 400 میلیون رینگیت (حدود 16 میلیارد و 700 میلیون دلار) درآمد داشت که نسبت به سال قبل از آن 4.5 درصد رشد نشان می دهد.

آساق**1611
کد N497027