روزنامه ترکیه ای: پ.ک.ک با معارضان سوری همپیمان شد

داعش,پ,ک

آنکارا – ایرنا – روزنامه حریت ترکیه روز پنجشنبه مدعی شد که نیروهای مبارز کرد وابسته به پ.ک.ک در سوریه برای مقابله با گروهک تروریستی داعش، با گروهک موسوم به ارتش آزاد سوریه و نیروهای موسوم به جبهه اسلامی هم پیمان شده اند.

به گزارش ایرنا، روزنامه حریت نوشت: در حالیکه شمارش معکوس برای حمله آمریکا به داعش در سوریه مطرح شده است، ائتلاف نیروهایی که تاکنون دور از هم بودند، قابل تامل است.

حریت نوشته است: هدف نیروهای مبارز خلق وابسته به 'پ.ک.ک' و هنگ توحید وابسته به ارتش آزاد سوریه، خارج کردن نیروهای داعش از مناطق رقه و حلب است که داعش در این مناطق از قدرت بیشتری برخوردار است.

این روزنامه به نقل از 'عصمت شیخ حسن' وزیر دفاع کانتون کردهای سوریه نوشته است: هدف از این هم پیمانی متوقف کردن ظلم داعش در منطقه می باشد.

شیخ حسن گفته است: ارتش آزاد سوریه و جبهه اسلامی پیشنهاد این هم پیمانی را داده است و در مرحله اول تلاش خواهد شد که داعش از مناطق جرابلس، رقه، سیرین، سلیمانیه و آرامگاه سلیمان شاه در 35 کیلومتری مرز ترکیه خارج شوند.

به نوشته حریت، تشکیل دهندگان این پیمان از جامعه جهانی خواسته اند که برای تحقق هدفشان کمک مالی در اختیار آنها قرار دهند.

حریت در خبر دیگری گزارش داد که به دنبال نشست سران ناتو در ولز، کشورهای اروپایی با ارسال فهرست اسامی چهارهزار 700 نفری از شهروندان اروپایی به ترکیه اعلام کرده است که این افراد از طریق ترکیه وارد سوریه شده و به داعش پیوسته اند و از ترکیه خواسته است که تدابیر لازم را برای جلوگیری از انتقال این عناصر به خاک عراق و سوریه اتخاذ کند.

خاورم/2011**1275
کد N497020