اختصاصی/ نماینده حماس در لبنان تاکید کرد

تقویت روابط حماس و ایران درجنگ غزه/ طرح آمریکایی صهیونیستی شکست خورد

ایران,حماس,علی برکه

صیدا (جنوب لبنان) - ایرنا -«علی برکه » نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در لبنان تاکید کرد که در جریان جنگ 51 روزه دشمن صهیونیستی علیه نوارغزه ، روابط این جنبش با جمهوری اسلامی ایران تقویت شد و طرح آمریکایی صهیونیستی شکست خورد.

علی برکه درگفت وگو با ایرنا، با قدردانی از کمک ها و حمایت های مستمرجمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین در رویارویی با دشمن صهیونیستی از جمله جنگ 51 روزه،گفت که مقاومت فلسطین همواره خواستار تقویت روابط خود با ایران و دیگر کشورهایی است که به گزینه مقاومت ایمان دارند.

وی پیروزی ملت و مقاومت فلسطین در جنگ 51 روزه را ، پیروزی محور مقاومت در منطقه و شکست طرح آمریکایی صهیونیستی خواند که تلاش می کند منطقه را به نفع منافع رژیم صهیونیستی تجزیه و ضعیف کند.

نماینده حماس در لبنان خاطرنشان کرد که بعداز این پیروزی بزرگ، باید اوضاع و شرایط داخلی فلسطین ساماندهی و سازماندهی شود تا بتوان وحدت ملی فلسطینی را تقویت و سازمان آزادیبخش فلسطین را براساس برنامه های مقاومت محور بازسازی کرد.

برکه برضرورت تقویت جبهه مقاومت عربی اسلامی در منطقه تاکید کرد و گفت : مقاومت تنها طرحی است که می تواند حقوق ملت فلسطین و ملت های عربی و اسلامی را تحقق بخشد و از مقدسات حفاظت کند.

وی اظهارداشت: ملت ها و کشورها مسلمان باید متحد شوند و سلاح های خود را تنها بسوی دشمن صهیونیستی نشانه روند.

نماینده حماس در لبنان در ادامه این گفت وگو خاطرنشان کرد که مذاکرات غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی در قاهره از سرگرفته خواهد شد تا هم توافق آتش بس تثبیت وهم پرونده ساخت بندر درساحل غزه و وضعیت اسیران و بازداشت شدگان بررسی و حل شود.

برکه در پاسخ به این پرسش ، آیا حماس اطمینان دارد که دشمن صهیونیستی به وعده های خود عمل می کند؟، گفت: ما به مقاومت که اکنون در بهترین شرایط و بسیار قوی و قدرتمند است ، اطمینان داریم.

وی تاکید کردکه « نبرد با دشمن صهیونیستی تمام نشده است و تا تحقق تمام اهداف ملت فلسطین ادامه خواهد داشت».

نماینده حماس در لبنان با بیان اینکه روابط مقاومت فلسطین از جمله حماس با محور مقاومت در منطقه بویژه جمهوری اسلامی ایران گسترده تر خواهد شد، افزود: وحدت همه جهان عرب و اسلام از ایران تا پاکستان و ترکیه و تا دیگر کشورهای عربی و اسلامی برای آزادسازی قدس شریف امروز ضروری تر از هر زمان دیگری است.

برکه به کمک های انسان دوستانه کشورهای اسلامی و غیراسلامی از جمله ایران وتونس به اهالی غزه بعداز جنگ 51 روزه اشاره و با قدردانی از این کشورها تصریح کرد: قضیه فلسطین و حمایت از ملت و مقاومت فلسطین باید در اولویت همه کشورهای اسلامی و عربی باشد.

وی خاطرنشان کرد که امروز مهمترین نیازملت فلسطین در نوارغزه بازسازی ویرانه های ناشی از جنایات دشمن صهیونیستی در طول جنگ 51 روزه است و بر این اساس دولت مصر باید گذرگاه رفح را 24 ساعته برای ورود کمک ها از جمله پزشکی ، دارویی و مواد غذایی به غزه باز کند.

نماینده حماس در لبنان گفت: ما دست خود را بسوی همه کشورهای عربی و اسلامی از جمله مصر در صورتی که از قضیه فلسطین حمایت کنند، دراز می کنیم.

برکه با بیان اینکه « حماس خواستار امنیت و ثبات مصر است»، افزود: معتقدیم غزه خط اول دفاعی مصر است و به همین دلیل از دولت و مقامات کنونی قاهره می خواهیم در روابط خود با حماس تجدید نظر ، گذرگاه رفح را باز و از ملت مقاوم فلسطین حمایت کنند.

وی، روابط حماس با همه احزاب و گروه ها در لبنان بویژه حزب الله را قوی و مستحکم خواند و اظهارداشت : از حزب الله که در جنگ 51 روزه کنار ملت و مقاومت فلسطین ایستاد، تشکر می کنیم.

نماینده حماس در لبنان گفت: مسئولان و نیروهای حزب الله در جریان جنگ 51 روزه کمک های مالی به ملت و مقاومت فلسطین ارائه کردند و ما این کمک ها را دریافت کردیم.

خاورم *(3)*385*1324
کد N497008