گروهک تروریستی النصره صلحبانان سازمان ملل را آزاد کرد

جبهه النصره,فیجی,صلح بان

تهران – ایرنا – گروهک تروریستی ˈالنصرهˈ وابسته به شبکه القاعده تمامی صلح بانان سازمان ملل را که دو هفته پیش در بلندی های جولان به گروگان گرفته بود، آزاد کرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی روز پنجشنبه گزارش داد: جبهه النصره 44صلحبان 'فیجی' سازمان ملل را آزاد کرد و انتظار می رود که این گروه از مرز سوریه عبور کرده و به آنسوی بلندی های جولان در سرزمین های اشغالی وارد شوند.

بنابراین گزارش، گروه تروریستی النصره روز گذشته (چهارشنبه) با انتشار ویدیویی بر روی شبکه های اجتماعی اعلام کرده بود که انتظار می رود این گروه از صلحبانان ربوده شده به زودی آزاد شوند.

صلحبانان فیجی سازمان ملل در ششم شهریور در درگیری های گروهک تروریستی النصره با ارتش سوریه در استان 'قنیطره' در بلندی های جولان ربوده شدند.

استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان به سال 1974 میلادی (1353 خورشیدی) باز می گردد. این افراد براساس قرارداد آتش بس میان سوریه و رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان و مرز میان سوریه و سرزمین اشغالی مستقر شده و از آن زمان تاکنون به ماموریت خود ادامه داده اند.

در حال حاضر نزدیک به یک هزار و 223 نیروی حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی های جولان حضور دارند که از کشورهای فیجی، فیلیپین، هلند، نپال، هند و ایرلند هستند.

http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2014/09/syria-rebels-free-un-peacekeepers-201491175643793356.html

رسانام *1302**1275
کد N496966