پوتین غرب را به سوء استفاده از بحران اوکراین متهم کرد

روسيه

رئیس جمهوری روسیه کشورهای غربی را مقصر تحریک بحران اوکراین دانسته و گفت: غرب از تجدید نیرو و احیای ناتو حداکثر استفاده را کرده است. وی متعهد شد تا برای تقویت قدرت نظامی مسکو علیه تهدیدهای امنیتی اقداماتی را انجام دهد.

رئیس جمهوری روسیه کشورهای غربی را مقصر تحریک بحران اوکراین دانسته و گفت: غرب از تجدید نیرو و احیای ناتو حداکثر استفاده را کرده است. وی متعهد شد تا برای تقویت قدرت نظامی مسکو علیه تهدیدهای امنیتی اقداماتی را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در نشستی دولتی در رابطه با تحولات برنامه دولت در زمینه تهیه تسلیحات برای سال 2016 تا 2025 میلادی گفت: این بحران اوکراین که اساسا از سوی برخی شرکای غربی ما تحریک و ایجاد شده در حال حاضر برای تجدید نیروی ناتو استفاده می‌شود.

وی افزود: روسیه به تهدیدهای امنیتی جدید واکنش نشان خواهد داد اما مسکو قصد ندارد تا در هیچ نوع رقابت تسلیحاتی شرکت کند.

پوتین ادامه داد: ما هنگامی که برنامه امنیتی و دفاعی کشورمان را طراحی می‌کنیم تمامی این مسائل همچون توسعه ناتو را بررسی می‌کنیم. ما باید برای تضمین امنیت‌مان هرکاری انجام دهیم.

وی ضمن اعلام اینکه خطرات موجود باید مورد بررسی قرار بگیرند، گفت: مسکو همکاری با شرکای خارجی‌اش را قطع نخواهد کرد.

پوتین تاکید کرد: صنایع ما باید برای تولید تجهیزات، عناصر و مواد مهم برای توسعه ظرفیت ساخت،‌ تکنولوژی‌ها و ذخایر تکنیکی آماده باشد.

وی افزود: روسیه به منظور حفظ پتانسیل کنترل و مهار باید نیروهای هوایی خود را مجددا مسلح کرده و دفاع هوایی به ویژه تسلیحات اتمی را به طور کامل برقرار کند.

در همین حال پوتین اعلام کرد: روسیه باید در ایجاد تسلیحات بسیار دقیق در آینده‌ای نزدیک، تولید تجهیزات و وسایل دفاعی داخلی و همچنین توسعه ظرفیت‌های صنعتی و تکنولوژیکی خود به موفقیت دست یابد.

رئیس جمهوری روسیه به دولت دستور داد تا نوامبر سال جاری میلادی پیش نویس گزینه برنامه دفاع دولتی برای سال‌های 2016 تا 2025 مه را تهیه کند.

پوتین گفت: دولت همچنین باید تا پایان سال جاری میلادی اصول و تعالیم به روز شده نظامی را نیز ارائه دهد.

وی تاکید کرد که مسکو تمامی اقدامات لازم برای واکنش نشان دادن به تهدیدهای خارجی از جمله مساله حمله جهانی انحصاری تحت حمایت ناتو، استقرار دفاع ضد موشکی آمریکا در اروپا و آلاسکا و همچنین نظامی کردن فضا انجام می‌دهد.

معاون نخست وزیر روسیه در همین حال گفت: مسکو تنها با بروز رسانی نیروهای موشکی استراتژیکش به این مسائل واکنش نشان خواهد داد.

انتهای پیام

کد N496965