در دیدار با فرستاده جدید سازمان ملل به سوریه؛

ولید معلم: اولویت کنونی ما مبارزه با تروریسم است

سوريه

وزیر خارجه سوریه در جریان دیدار با فرستاده جدید سازمان ملل به سوریه تاکید کرد: اولویت کنونی برای ما و جامعه جهانی مبارزه با تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در دیدار با استفان دی میستورا فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به سوریه و هیات همراه وی تاکید کرد که اولویت کنونی برای این کشور مبارزه با تروریسم است به ویژه اینکه این مساله هم اکنون تبدیل به اولویتی جهانی شده است و عدم انجام آن طرح بازسازی سوریه را مشکل مواجه می‌کند. این اراده ملت سوریه است که سرنوشت و آینده کشور را تعیین می‌کند، آنها دولت و رئیس جمهور خود را انتخاب کرده‌اند و همه باید به آن احترام بگذارند.

دی میستورا نیز بر اراده و تمایل سازمان ملل برای انجام هر کاری که موجب پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه شود و زمینه را برای تحقق صلح و حل سیاسی بحران به عنوان بهترین راهکار فراهم کند، تاکید کرد.

در این نشست طرفین همچنین ضمن بررسی مسائل مربوط به مبارزه با تروریسم از جمله گروه داعش، جبهه النصره و دیگر تشکیلات تروریستی بر اعمال فشار بر کشورهای حامی تروریسم برای متوقف کردن حمایت‌های مالی، تسلیحاتی و آموزشی آنها از این گروه‌ها تاکید کرده و خواستار اجرای مفاد قطعنامه شماره 2170 شورای امنیت و تلاش برای دست یابی به راهکار سیاسی شدند.

در این نشست که با حضور فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه و احمد عرنوس، مشاور وزیر خارجه این کشور برگزار شد، بر برگزاری مذاکره میان طرفین درگیر در سوریه با هدف پایان دادن به بحران و بازگرداندن امنیت و ثبات به کشور تاکید شد.

دی میستورا روز چهارشنبه به همراه رمزی عزالدین، معاون مصری خود وارد دمشق شد.

پیشتر منابع آگاه اعلام کردند که دی میستورا در این سفر سه روزه با مسئولان وزارت خارجه سوریه دیدار می‌کند و احتمالا با بشار اسد رییس جمهوری این کشور نیز به بحث و گفت‌وگو بنشیند.

انتهای پیام

کد N496821