دادستانی اسپانیا: کشور در معرض خطر بالای حملات تروریستی القاعده قرار دارد

حملات تروریستی,اسپانیا,القاعده

مادرید- ایرنا- دادستانی کل اسپانیا هشدار داد که این کشور در معرض خطر بالای حملات و بمب گذاری های تروریست های القاعده قرار دارد و ایدئولوژی تروریستی القاعده، اسپانیا را به عنوان یک هدف برای حمله قلمداد می کند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، دادستانی کل اسپانیا امروز (پنجشنبه) در این راستا در گزارشی به افراد و گروه های مرتبط با سازمان های تروریستی شمال آفریقا مخصوصا 'القاعده مغرب اسلامی' و 'جنبش برای توحید و جهاد در غرب آفریقا' افزون بر شبکه های تروریستی با ریشه آسیای مرکزی به عنوان اصلی ترین منابع تهدید اشاره کرده است.

دادستانی کل اسپانیا همچنین به وجود خطر بالا از سوی افراد یا سلول های مستقل که تروریسم جهانی را دنبال می کنند اما وابسته به سازمان های تروریستی و آن دسته از تروریست هایی که از مناطق جنگی یا جبهه های تعلیم آموزش های تروریستی باز می گردند، اشاره کرده است.

به گفته دادستانی کل اسپانیا، دستگیر شدگان و زندانیان القاعده و داعش افزون بر گروه های تندرو که در اسپانیا هستند، در دراز مدت منبع بالقوه دیگر تهدید خواهند بود.

این گزارش می افزاید: هرچند که در چند سال اخیر، اسپانیا حوادث تروریستی نداشته، نباید برخی از شاخص ها نظیر آدم ربایی سه روزنامه نگار و دو فعال اسپانیایی از سوی گروه های تروریستی القاعده را دست کم گرفت.

دادستانی کل اسپانیا همچنین به فعالیت شدید تبلیغاتی از طریق صفحات اینترنتی و شبکه های اجتماعی که امکان تندروگرایی و تشکیل بازیگران مستقل بالقوه را افزایش می دهد، اشاره کرده است.

اروپام *5*491**1275
کد N496745