انتقاد انجمن طرفدار فلسطینی از حضور فیلم های اسراییلی در اسپانیا

فلسطین,اسپانیا,فستیوال سن سباستین

مادرید- ایرنا- انجمن ˈهمبستگی با فلسطینˈ چهارشنبه شب از تصمیم جشنواره سن سباستین در اکران چند فیلم اسراییلی در شصت و دومین دوره این جشنواره انتقاد و خواهان حذف این فیلم ها شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، این انجمن در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد، تا وقتی که سیاست آپارتاید اسراییل پایدار باشد، جشنواره سینمایی سن سباستین باید به کمپین بین المللی بایکوت علیه اسراییل ملحق شود.

انجمن همبستگی با فلسطین در بیانیه خود تصریح کرد، جشنواره سن سباستین باید شرکت نکردن سینمای اسراییل در این جشنواره را تضمین کند.

به عقیده آنها، پذیرش تولیدات رژیم صهیونیستی در این جشنواره، به جای ترویج راه حل عادلانه برای ملت فلسطین، قصد هم یاری با دولت آپارتاید اسراییل را دارد.

این گروه همچنین با ارسال نامه های انتقادی به شهرداری سن سباستین ، استانداری گیپوزکوا ، دولت ایالت باسک و وزارت فرهنگ ، اعلام کرد که جشنواره سن سباستین هیچ وقت بایکوتی که اسراییل بر فرهنگ و سینمای فلسطین اعمال می کند را محکوم نکرده و در برنامه های خود از فیلم های فلسطینی بهره نبرده است.

انجمن همبستگی با فلسطین افزود:حضور نیافتن فیلم های فلسطینی در بیشتر دوره های این جشنواره، عملا بایکوت اعلام نشده سینمای فلسطین است.

شصت و دومین جشنواره سینمایی سن سباستین از روز 19 تا 27 سپتامبر(28 شهریور تا 6 مهر)درشهر سن سباستین برگزار خواهد شد.

اروپام *5*491**1547
کد N496470