گزارش لیبراسیون درباره چگونگی مقابله با داعش

داعش,ائتلاف,لیبراسیون

تهران - ایرنا - نشریه فرانسوی ˈلیبراسیونˈ در شماره امروز (چهارشنبه) خود در گزارشی با عنوان ˈ چه کسی در مقابله با داعش چه خواهد کردˈ به موضوع ائتلاف بین المللی علیه داعش پرداخت.

لیبراسیون نوشت: حمایت نظامی، لجستیکی و نیروی انسانی مواردی است که کشورهای آماده پیوستن به آمریکا در مقابله با گروه تروریستی داعش در عراق باید انجام دهند و دراین زمینه نقش خود را ایفا کنند.

بنابراین گزارش،باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امیدوار است که ریاست مقابله با داعش در خاورمیانه را در دست بگیرد.بدین ترتیب او باید جزییات طرح عملیات را در این زمینه امشب ارایه کند.

بیش از 40 کشور جهان به رهبری ایالات متحده آمریکا ائتلاف بین المللی علیه داعش که ترس و وحشت را در سوریه و عراق ایجاد کرده، تشکیل داده اند. اما واشنگتن اطمینان می دهد که این عملیات همانند عملیات نظامی سال 2003 نخواهد بود.

بنابر این گزارش، 'جان کری' وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا امروز (چهارشنبه) برای گفتن تبریک به نخست وزیر جدید عراق که پیشتر اعلام کرده بود با سرطان داعش مقابله خواهد کرد، وارد این کشور شد.

کری فردا (پنجشنبه) راهی جده عربستان می شود تا در باره مقابله و نابودی داعش با نمایندگان کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس گفت وگو کند.

وی همچنین باید کشورهای اتحادیه عرب را برای مشارکت سیاسی، امنیتی و ایدئولوژیکی در مقابله با داعش متقاعد کند.

لیبراسیون در بخش دیگری از این گزارش نوشت: 25 کشور از سوی وزارت امور خارجه آمریکا برای مقابله با داعش مشخص شده اند، اما دیگر کشورها نیز می توانند به طور پنهانی در زمینه اطلاعاتی، مقابله با استخدام نیرو برای داعش و شبکه های مالی این گروه تروریستی

همکاری کنند.

در این میان فرانسه دوشنبه آینده نشست بین المللی را در خصوص صلح و امنیت به ریاست 'فرانسوا اولاند' وزیر امور خارجه این کشور با هدف بررسی راه های مقابله با داعش برگزار خواهد کرد.

رسانام**1502**1547
کد N496387