کارشناس آمریکایی:

احتمال توافق هسته ای ایران و آمریکا، اسرائیل را به وحشت انداخته است

آمریکا,اسرائیل

نیویورک- ایرنا -روزنامه نگار و تحلیل گر آمریکایی در مورد سفر نمایندگان رژیم صهیونیستی به آمریکا در آستانه مذاکرات هسته ای گفت: اسرائیل حصول هر گونه توافقی میان ایران و آمریکا را به منزله شکست قطعی خود در منطقه می داند.

'مارک بروزونسکی' روزنامه نگار با سابقه آمریکایی و کارشناس و مشاور امور بین المللی در گفت وگو با ایرنا افزود: اسراییل برای عقیم نگاه داشتن این مذاکرات هر چه در توان دارد بکار خواهد گرفت.

وی پیرامون سفر هیات اعزامی رژیم صهیونیستی به واشنگتن برای مذاکره با 'وندی شرمن' معاون وزیر امورخارجه و سایر مقامات آمریکایی گفت: کاملا آشکار است که سران تل آویو حصول هرگونه توافقی میان ایران و آمریکا را تهدیدی علیه منافع جاه طلبانه خود در منطقه می دانند و در نتیجه تا آن جا که بتوانند خواهند کوشید برای عقیم نگاه داشتن این گفت وگو ها واشنگتن را تحت فشار بگذارند.

بروزونسکی افزود: رهبران رژیم صهیونیستی تا کنون در یافته اند که اوباما با مقاومت در مقابل این گونه فشار ها بیش از پیش مایل به رسیدن توافقی ولو موقت با ایران است و تحرکات و کارشکنی های این رژیم نتوانسته وی را از این مسیر منحرف کند.

این روزنامه نگار آمریکایی گفت: یادمان باشد که دلیل تمایل اوباما به حصول توافق با ایران در واقع رسیدن به این آروز است که در پایان دوران ریاست جمهوری خود بتواند نام نیکی از خود باقی بگذارد.

و ی تصریح کرد: در نتیجه اسرائیلی ها با آگاهی بر این مسئله سعی خواهند کرد تا زمانی که او بر مسند قدرت است با فشار ها و کارشکنی های خود روند این گفت وگو ها را در حد توان خود طولانی کنند تا لابی گران صهیونیستی یکی از نئوکان ها (نو محافظه کاران)را به قدرت برسانند و اهداف خود را عملی کنند.

روزنامه نگار آمریکایی افزود: فراموش نکنیم که طراحان سیاست خارجی آمریکا را نباید در کاخ سفید جستجو کرد. دروافع کنگره آمریکا و خیل نمایندگان و سناتور های حلقه بگوش صهیونیست ها هستند که این سیاست ها را هدایت می کنند ونه اوباما و نه هیچ رییس جمهوری دیگری در این کشورقدرت چندانی در مقابل آن ها ندارد.

به گفته این کارشناس آمریکایی، لابی گران صهیونیستی از هم اکنون نامزد های خود را برای فرستادن به کاخ سفید نشان کرده اند و در انتظار برگزاری انتخابات سال 2016 هستند تا با صرف میلیارد ها دلار یکی از آن ها را که احتمالا 'میت رامنی' خواهد بود به کاخ سفید بفرستند.

وی گفت: البته اسراییلی ها در این تلاش ها تنها نیستند و گردانندگان رژیم سعودی نیز پا به پای آن ها ، ولو به ظاهر با ماسک دشمنی با اسرائیل ، دراین مورد به کارشکنی مشغول هستند.

این روزنامه نگار با سابقه آمریکایی با اشاره به این که رژیم صهیونیستی در تدارک حمله به حزب الله لبنان است، گفت: کاری که صهیونیست ها همزمان با کارشکنی در جریان مذاکرات هسته ای به آن مشغول هستند این است که دایره قدرت و نفوذ ایران در منطقه را با حمله به متحدان این کشور محدود کنند.

بروزونسکی در پایان گفت: ایران باید همانطور که تاکنون هوشمندانه عمل کرده با آگاهی بر این حقیقت که هدف نهایی سیاست مردان آمریکایی به هیچ وجه رسیدن به یک توافق همیشگی و حل اختلاف ها با ایران نیست، برای رسیدن به یک توافق سودمند تلاش کنند.

اروپام-4-541/1547
کد N496378