پوتین:غرب برای احیای ناتو بحران اوکراین را به وجود آورد

روسیه,ناتو مقابله با تهدید,اوکراین

مسکو-ایرنا- ˈولادیمیر پوتینˈ رییس جمهوری روسیه کشورهای غربی را متهم کرد که برای احیای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در اوکراین بحران به وجود آورد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، پوتین روز چهارشنبه در نشستی گفت: امروز شاهد هستیم غرب از بحران اوکراین که خود به وجود آورده است برای احیای بلوک ناتو استفاده می کند.

وی اضافه کرد: بدون تردید در مورد تامین امنیت روسیه، تمام جوانب این مساله را به دقت بررسی می کنیم.

رییس جمهوری روسیه با بیان این که پیشروی ناتو به شرق و ایجاد تاسیسات نظامی این بلوک در مجاورت مرزهای روسیه تهدید جدی برای این کشور است، اظهار داشت: باید برای تضمین امنیت روسیه تلاش کنیم.

وی همچنین بر ضرورت دادن پاسخ مناسب به تهدیدهای احتمالی علیه امنیت روسیه تاکید کرد.

سازمان پیمان ناتو در ماه های اخیر به دنبال وقوع مناقشه مسلحانه در مناطق جنوب و شرق اوکراین و متهم کردن روسیه به طرفداری و حمایت از جدایی طلبان مسلح این مناطق، حضور نظامی در مناطق بالتیک، دریای سیاه و اروپای شرقی را به شدت افزایش داده است.

بلوک ناتو در راستای سیاست مقابله با تهدیدهای روسیه در این مناطق، نیروهای نظامی بیشتر و سلاح های سنگین پیشرفته مستقر کرده و ده ها هواپیمای نظامی ناتو به طور منظم در آسمان کشورهای این منطقه پرواز می کنند.

ناتو در ماه های اخیر چند رزمایش هوایی ، دریایی و زمینی در مجاورت روسیه و اوکراین برگزار کرده است که آخرین این رزمایش ها با نام 'سی.بریز-2014' از سه روز پیش با شرکت ناوهای آمریکایی و چند کشور متحد آن در ناتو در دریای سیاه جریان دارد.

اروپام*5*391*518/1547
کد N496376