روحانی در دیدار با نخست وزیر تاجیکستان:

در دولت تدبیر و امید، بخش خصوصی فرصت بیشتری برای حضور در اقتصاد خواهد داشت

دولت

شرکتهای ایرانی با توجه به همزبانی و اشتراکات فرهنگی مایل هستند فعالیتهای خود را در تاجیکستان گسترده‌تر کنند البته باید بتوانند با تسهیلات بیشتری در بخش صنعت و معدن این کشور حضور پیدا کنند.

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیدار نخست وزیر تاجیکستان با اعلام آمادگی ایران برای توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی بویژه در رشته‌های فنی و مهندسی با تاجیکستان گفت که توافقات و دستاوردهای این سفر می ‌تواند شرایط را برای روابط فرهنگی، اقتصادی و علمی گسترده‌تر دو کشور فراهم کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی اظهار کرد: ایران و تاجیکستان در تمام مسایل منطقه‌ای و جهانی مثل دو یار در کنار هم بوده و هستند.

رییس جمهوری با اشاره به نقش دولت‌ها به عنوان مجریان توافق‌های دوجانبه گفت: شرکتهای ایرانی با توجه به همزبانی و اشتراکات فرهنگی مایل هستند فعالیتهای خود را در تاجیکستان گسترده‌تر کنند البته باید بتوانند با تسهیلات بیشتری در بخش صنعت و معدن این کشور حضور پیدا کنند.

دکتر روحانی افزود: در دولت تدبیر و امید، بخش خصوصی ایران فرصت بیشتری برای حضور در بخش اقتصاد خواهد داشت و دولت از همکاری شرکت‌ها با همسایگان بویژه تاجیکستان حمایت می‌کند.

نخست وزیر تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز اطمینان از اجرای تمامی توافقنامه‌های میان دو کشور، اظهار کرد: ملت تاجیکستان هرگز خوبی‌های ایران را فراموش نمی‌کنند.

قهار رسول‌زاده افزود: اجرای پروژه‌های مهم توسط ایران در تاجیکستان حاصل بیش از یکصد سند و تفاهمنامه میان دو کشور است و این پروژه‌ها نقش مهمی در توسعه تاجیکستان داشته و خواهند داشت.

وی تصریح کرد: روسای جمهوری دو کشور، نقشه راه توسعه روابط دوجانبه را تعیین کرده‌اند و دولت‌ها هم باید با دقت آن را پیگیری و اجرا کنند.

کد N496347