حداد عادل: مطرح شدن استیضاح سایر وزرا جوسازی رسانه ای است

نماینده مردم تهران در مجلس,مراسم ترحیم

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با رد موضوع استیضاح وزرای دولت یازدهم، گفت: فضایی که در برخی مطبوعات با نام سونامی استیضاح مطرح شده نوعی جوسازی رسانه ای است که علیه مجلس انجام می گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، غلامعلی حداد عادل عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم ترحیم پدر حجت الاسلام مصلحی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که پس از استیضاح و رای عدم اعتماد مجلس به فرجی دانا وزیر علوم سابق، آیا احتمال استیضاح وزرای بیشتری از دولت یازدهم وجود دارد یا خیر گفت: استیضاح با امضای 10 نماینده می تواند به صحن آید و این امر همیشه محتمل است اما فضایی که در برخی مطبوعات شکل گرفته نوعی جوسازی رسانه ای است.

وی درباره خبرهایی مبنی بر معرفی نجفی به عنوان وزیر علوم به مجلس گفت: سرپرست فعلی وزارت علوم خودش هم گفته که شوخی کردم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: به هر حال مجلس منتظر است که انتخاب وزیر علوم صورت گیرد و فرد مورد نظر معرفی شود.

حداد عادل با بیان اینکه مجلس هم در زمینه معرفی وزیر علوم و رای اعتماد به آن، به وظیفه خود عمل می کند گفت: معیارهای نمایندگان مجلس برای رای به وزیر علوم از طریق استیضاح قبل ، معلوم شده است؛ انشاالله که در این قدم مجلس و دولت بتوانند به وظیفه خود عمل کنند.

این نماینده شورای اسلامی درباره سخنان اخیر رییس جمهوری نسبت به موضوع حجاب و عفاف و گشت ارشاد که در آن بر کار فرهنگی تاکید شده بود گفت: برای ترویج حجاب باید کار فرهنگی کرد ولی این حرف و حقیقت به معنای رها کردن قانون شکنان در جامعه نیست.

حداد عادل خاطر نشان کرد: قانون مسیر خود را دارد و فرهنگ نیز مسیری دیگر را دارد؛ البته فرهنگ پشتوانه قانون است و قانون نیز اقتضاهایی برای خود دارد.

وی اضافه کرد: اجرای قانون باید باشد و کار فرهنگی هم باید انجام بگیرد و این دو مکمل یکدیگر هستند .

این عضو اصولگرایان مجلس شورای اسلامی درباره وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس گفت: دعا کنید که اصولگرایان به وحدت برسند.

سیام(3)**7261**م.ب**1449
کد N496297